Ayşe Hatun Önal New York Fashion Week’te

Ayşe Hatun Önal

New York Fashion Week’te

Haber : Kemal Gönüleri

  • Dünyaca Ünlü Yıldızların Modacısı Rufat İsmayil New York’a Damgasını Vurdu.
  • Beyonce, Lil Kim, Ashanti’nin Modacısı Azeri Türk Modacı Rufat İsmayil New York’ta Dünya Basını tarafından Süper karşılandı.
  • Defilede Rufat İsmayil ve Ayşe Hatun Önal’a Yabancı Basın Ordusu büyük ilgi gösterdi.
  • Günay Musayeva 3’ncü Kez New York Fashion Week’te Podyuma Çıktı

Los Angeles’ta açtığı Shoowroom’un ardından New York’ta Shoowroom açmayı planlayan Türk asıllı Azeri ünlü modacı Rufat İsmayil NYFM kapsamında yaptığı 3.ncü defilesiyle New York Fashion Week takviminde arka arkaya yer alan ilk Türk asıllı Azeri modacı olarak bir ilke imza attı.

Beyonce, Ashanti, Lil Kim gibi dünyaca ünlü yıldızların tasarımcısı olan dünyaca ünlü Azeri Türk modacı Rufat İsmayil‘in New York Fashion Week’te “Newwell Make Up” ve “The Marmara New York” otelin katkılarıyla Springs Studio’da gerçekleştirdiği “Afffair Khari Bulbul Flower” adını verdiği koleksiyonunun tanıtım defilesinde ünlü Pop Yıldızı Ayşe Hatun Önal kural bozarak baş manken olarak podyuma çıkarak kusursuz fiziği ve güzelliğiyle herkesi hayran bıraktı.

Dünyaca ünlü Azeri Türk modacı Rufat İsmayil’in New York Fashion Week defilesinde ünlü top model Günay Musayeva’da 3.ncü kez podyuma çıkarak fit fiziğiyle ilgi çekti. Kanun, Ud, Keman, Tar gibi Türk, Azeri enstrümanlarını kullanarak oluşturduğu defile müziğinde daha önce Snoop Dogg ile yaptığı düetle dünya müzik piyasasında ismini duyuran Azerbeycan’ın dünyaca ünlü divası Aygün Kazımova’nın sesiyle Azeri ve Türk müziği ezgileriyle dünyaya seslenmesi büyük takdir topladı.30 tasarım 150 parçadan oluşan ‘Afffair Khari Bulbul Flower “adını verdiği 2020 ilk – bahar yaz bayan

koleksiyonunun defilesinin tanıtımında 30 kadın yabancı top model podyuma çıktı. Defile ilk sıralardan izleyen Azeri Diva’nın şapkasıyla tamamladığı tarzı ilgi çekti.

Mor, lila, pembe, kavuniçi, beyaz ağırlıklı “Afffair Khari Bulbul Flower ” koleksiyonunun tümünde Türk kumaşları kullanıldı. Tasarımlara Türk el işçiliğiyle işlenen 15.000 adet yarı değerli taş ve swarovski koleksiyonun güçlülüğünü ortaya koyan başka bir göz alıcı detay olarak ortaya çıktı. Kostümlerde Kahari Bülbül çiçeği elbiselerin üzerindeki motiflere yansırken ayakkabılarda ve saç tasarımlarında kullanılması dinamik bir tarza öncülük yaptı. Taş işlemeli eldivenler ilgi çekici tamamlayıcı aksesuar olarak kullanıldı.

Rufat İsmail’in tasarımlarının en son 61. Grammy Ödülleri’nde dünyaca yıldız Ashanti, Dünyaca ünlü yıldız Beyonce Los Angeles’ta ev sahipliğini yaptığı Lion King Art Galasında giymişti. Defile sonrasında birçok yabancı basının röportaj yaptığı ünlü modacıyı The Real Housewiwes of New Jersey “ adlı programla dünyaca ünlenen Türk asıllı Jennifer Aydın ve Eşi Bill Aydın tebrik etti ve objektiflere birlikte poz verdiler. New York moda haftasının dekorundan koleksiyonuna ve koreografisi ile en önemli organizasyonu olarak işaret edilen defileye katılan ünlü bloggerların ve moda severlerin güzellikleri ve zarafetleri ile geceye damgasını vurdu.

efilenin Pr ve Marka danışmanlığı Selim Akar tarafından yapıldı.

Uluslararası medya kuruluşlarının büyük ilgi gösterdiği defile tam not aldı.

*****

Read Previous

8 Eylül 2019 P A Z A R Günün Sergileri

Read Next

Ali Alışır “Kitap Tanıtımı ve Yapıtlardan Bir Seçki”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: