Daire Sanat’ta Küratörlü Sergi Anlatısı

Daire Sanat‘ta Küratörlü Sergi Anlatısı

Haber : Kemal Gönüleri

Küratör Sibel Horada28 Ekim Cumartesi günü saat : 15.00’te Daire Sanat‘ta “Bir Batık Ada ve Yüzeyde Kalma Taktikleri”ni anlatacak.
Hera Büyüktaşçıyan, Işıl Eğrikavuk, Balca Ergener, Nazlı Gürlek, Sibel Horada, Evrim Kavcar, Didem Özbek, Yasemin Özcan, İz Öztat, Ülgen Semerci, Julie Upmeyer, Dilek Winchester isimli Oniki sanatçıyı biraraya getiren “Bir Batık Ada ve Yüzeyde Kalma Taktikleri”nin ortaya çıkış hikayesini bir de serginin küratörü Sibel Horada‘dan dinlemek ister misiniz? Horada, İstanbul’un sualtındaki onuncu adası Vordonisi ile ilk karşılaşmasından başlayarak ortaya çıkan sergi fikrini sanatçılarla konuşarak nasıl geliştirdiğini ve her bir sanatçının işleri aracılığıyla bu adayla nasıl bağlantı kurduklarını anlatacak.
Suların iyice yükseldiği ve her gün yeni bir depremle uyandığımız bir dönemde, bu batık ada bir metafor olarak belirip yüzeyde kalma taktiklerini gözden geçirmemiz için vesile olabilir mi? Sibel Horada, bu soru etrafında örgütlediği sergiyi ve kendi deneyim sürecini izleyicilerle paylaşacak.

Etkinlik ücretsizdir.

DAİRE SANAT

Adres:Akarsu Cad. Şimşirci Sok. Santral Apt. No:11/1 Cihangir İstanbul

Tel.: +90 212 252 52 77
www.dairesanat.com

*****

Önceki

SALİME KAMAN RESİM SERGİSİ

Sonraki

28 Ekim Cumartesi GÜNÜN SERGİLERİ

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar