13TemmuzPerşembe Günün Etkinliği

13 Temmuz 2017 Perşembe

Günün Etkinliği

Hazırlayan : Kemal Gönüleri

Karaköy / İ S T A N B U L

ÇEKÜL Bilgi Ağacı ile “Limanın İzinde”

“LİMAN” sergisinin son etkinliğinde katılımcılar, grup çalışmaları ve etkileşimli bir sunumla miras ve endüstri mirası üzerine düşünüyor, endüstri mirasının neler anlattığını fark ediyor. İkinci bölümdeyse sergiyi rehber alan “Zamanla Liman” ve “Limanın İzinde Hikâyeler” etkinlikleriyle İstanbul’un liman bölgelerindeki ve tarihindeki dönüşümleri kendi anlatılarını kurarak keşfediyorlar. Program, İstanbul Modern’in de içinde bulunduğu liman bölgesine veda niteliğinde, müze bahçesindeki “Akdeniz’e ait hikâyelerin taşıyıcısı, suya sınır çekilemeyeceğinin hatırlatıcısı” Darzanà projesinde bir uğurlamayla noktalanıyor.

İstanbul Modern, Çok Amaçlı Salon | Istanbul Museum of Modern Art-Saat: 17.00- 20.00

Adres:Meclis-i Mebusan Cad. Liman İşletmeleri Sahası Antrepo No: 4 Karaköy

ETKİNLİK ÜCRETSİZDİR. KATILIM 20 KİŞİYLE SINIRLIDIR.

Rezervasyon gereklidir.

13 Temmuz Perşembe günü gerçekleşecek etkinliğe rezervasyon için TIKLAYINIZ:

*****

Haldun Dostoğlu, Zeid ve Devrim’i Anlatıyor!

“Gökkuşağında İki Kuşak” Belgesel Gösterimi

İstanbul Modern, Türkiye’de modern sanatın öncülerinden ve soyut sanatın ilk temsilcilerinden Fahrelnissa Zeid’in yapıtlarından oluşan bir seçkiye kısa süreli sergiler alanında yer veriyor. 
Sergide, İstanbul Modern’in koleksiyonundan resimlerin yanı sıra, 2006 yılında Haldun Dostoğlu’nun küratörlüğünde İstanbul Modern’de düzenlenen “Gökkuşağında İki Kuşak: Fahrelnissa Zeid ve Nejad Melih Devrim” sergisine özel hazırlanan belgesel gösteriliyor. 
Etkinlikte belgeselin sinema salonundaki gösteriminin ardından Haldun Dostoğlu, Fahrelnissa Zeid ve Nejad Melih Devrim’in sanat pratiğini, “Gökkuşağında İki Kuşak” sergisini ve sergi sürecindeki deneyimlerini izleyicilerle paylaşıyor. 

Istanbul Modern | Istanbul Museum of Modern Art-Saat:17.30

Adres:Meclis-i Mebusan Cad. Liman İşletmeleri Sahası Antrepo No: 4 Karaköy

Etkinlik ücretsizdir.

*****

Önceki

Sanatta Rekreasyon

Sonraki

13 Temmuz Perşembe Günün Sergileri

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar