“Yılmaz Erdoğan ile Öğrence” TRT 2’de Başlıyor

Yılmaz Erdoğan ile Öğrence”

TRT 2’de Başlıyor

Haber : Kemal Gönüleri

  • “Yılmaz Erdoğan ile Öğrence”, 7 Kasım’dan itibaren her cumartesi saat 20.00’de TRT 2’de ekranlara geliyor.

TRT 2’nin yeni programı “Yılmaz Erdoğan ile Öğrence”, 7 Kasım’dan itibaren her cumartesi saat 20.00’de ekranlara geliyor. Erdoğan; yazar, yönetmen ve oyuncu olarak birikimini yazar adayları, sinema ve tiyatro severlerle paylaşıyor.

Üretken bir anlatıcı olarak yazıp yönettiği filmlerde seyirciyi farklı hikâye geleneklerinin örnekleriyle buluşturan; 80’li yıllarda başladığı televizyon odaklı senaryo yazarlığına, 90’lı yıllarda tiyatro, 2001 yılında da sinema ile devam eden Yılmaz Erdoğan, “Öğrence” programı ile tüm tecrübe ve birikimini izleyiciye aktarıyor.

Bir sınıf ortamında geçen ve 13 bölümden oluşan “Öğrence”de Erdoğan, senaryo yazarlığı alanına meraklı olan ve yazmak isteyen her yaştan yazar adaylarına yol gösteriyor. Programda, uluslararası kurallara uygun biçim-içerik dengesi içinde senaryo yazma tekniklerini kendine has diliyle anlatan Erdoğan, öğrenme ile eğlenceyi birleştiren bir üslup tercih ediyor.

*****

Önceki

7 Kasım 2020 Cumartesi Günün Sergileri

Sonraki

7 Kasım 2020 Cumartesi Tiyatro Rehberi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar