ÇDSO’dan  “Sağlık Çalışanlarına Minnet Sezonu”

ÇDSO’dan 

“Sağlık Çalışanlarına Minnet Sezonu”

Haber ve Fotograflar : Vahit Şahin

  • ÇDSO Müdürü Artunç Çoruh, açılış konseri konuşmasında bu sanat sezonunu bizler için canlarını hiçe sayarak adeta bir savaş veren sağlık çalışanlarına adadıklarını ve bu sanat sezonunun adını “Sağlık Çalışanlarına Minnet Sezonu” olarak belirlediklerini açıkladı.

Geçen sezon Covid-19 virüsü nedeniyle Mart ayında sanat sezonunu sonlandırmak zorunda kalan orkestra, Ekim ayı ile beraber yeni sanat sezonuna başladı.

Sanatseverlerin sağlıklı bir şekilde konserlerine erişebilmeleri için tüm önlemlerin titizlikle alındığını vurgulayan ÇDSO Müdürü Artunç Çoruh, sanatın ve müziğin iyileştirici gücüne inandıklarını ve yeni sezonda dinleyicileri için çok özel bir konser programı hazırladıklarını ifade etti.

Orkestra Müdürü Artunç Çoruh

“Sağlık Çalışanlarına Minnet Sezonu”

Orkestra Müdürü Artunç Çoruh, açılış konseri konuşmasında bu sanat sezonunu bizler için canlarını hiçe sayarak adeta bir savaş veren sağlık çalışanlarına adadıklarını ve bu sanat sezonunun adını “Sağlık Çalışanlarına Minnet Sezonu” olarak belirlediklerini duyurdu.

Sezon boyunca her Cuma akşamı Adanalı sanatseverlere klasik müziğin derin yelpazesini ünlü virtüöz solistler ve dünyaca ün kazanmış orkestra şefleri ile seslendirecek Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası’nın konserlerini, Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonunda izlenebilecek.

ÇDSO KLASİK MÜZİK KONSERİ CUMA GÜNÜ VERİLİYOR

2020 – 2021 “Sağlık Çalışanlarına Minnet Sezonu” muhteşem bir klasik müzik konseriyle devam ediyor. Uluslararası büyük başarılara imza atmış, Türkiye’nin yurtdışındaki tanıtımına katkıda bulunan, orkestra şefi Rengim Gökmen’in yönetiminde gerçekleşecek olan konser, 9 Ekim Cuma akşamı saat 20.00’de Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu‘nda izlenebilecek.

Programın ilk yarısında Piazzolla’nınseyircileri derinden etkileyecek “Mevsimler” adlı eseri seslendirilecek. Eseri, 1986 doğumlu, Borusan İstanbul Flarmoni Orkestrası üyesi olan, solo konserlerine Bosphorus Trio ile oda müziği alanındaki çalışmalarına devam eden keman sanatçısı Özgecan Günöz seslendirecek.

Konserin ikinci yarısında A. Dovark’ın “Nefesli Çalgılar, Viyolonsel ve Kontrbas için Seranat” adlı ölümsüz eserini Adanalı sanatseverlerin beğenisine sunacak.

*****

Önceki

İDSO’nun CRR Konseri Saat 18.00’de

Sonraki

Susanna Leonard Hill & “Ay’ın İlk Arkadaşları”

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar