4 Mayıs Perşembe Ziya Şefik Atun Fotografmetre’de

4 Mayıs 2017 Perşembe

Ziya Şefik Atun Fotografmetre’de

Haber : Kemal Gönüleri

Kadıköy / İ S T A N B U L

 

Fotografmetre Fotoğraf Gösterimi ve Söyleşi

Ziya Şefik Atun – Fotoğrafçam

FOTOĞRAFÇAM adlı sunumu ağırlık olarak İstanbul’dan seçilmiş sokak ve begesel fotoğraflarla sokaklarda, insanların hayatlarında olup biteni fotoğrafçamla yansıtmayı amaçlamaktadır.


ZİYA ŞEFİK ATUN Kimdir?

1965 yılında Istanbul’da doğan ZİYA ŞEFİK ATUN Dokuz Eylül Üniversitesi İktisâdî ve Ticârî Bilimler Fakültesi İş İdâresi bölümünden 1985-1986 eğitim döneminde mezûn olmuştur. 2007 senesinde Kocali Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde uluslar arası ilişkiler alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Fotoğrafla lise çağının ilk yılından itibâren ilgilenmeğe başlamış ve bu ilgisini üniversite yıllarının sonuna kadar düzenli bir şekilde devâm ettirmiştir. İş hayatının yoğun temposu içinde, daha ciddî olarak uğraşmak istdeği fotoğrafa yeteri kadar vakit ayıramayacağını farkederek 2011 senesine kadar sadece aile ve anı fotoğrafları çekmiştir. 2011 yılından itibâren yoğun olarak fotoğrafla ilgilenmektedir.

Başlıca ilgi alanı sokak fotoğrafçılığıdır ve belgesel fotoğrafçılıktır. Fotoğraflarında insanın, insana dâirin, insanı işâret edenin bulunması olmazsa olmaz ilkesidir.Fotoğraflarını tamâmen kendi için çekmektedir. Teknik yetkinliğin önemini yadsımamakla birlikte fotoğraflarının teknik mükemmeliyetten ziyâde ruha, anlama sâhip olmasına ve fotoğraflarını görenlerin zihninde ve duygu âleminde bir his ve ışık yaratmasını esas amaç edinmiş ve bu amacını başarmağa gayret etmektedir. Gayretin arzuladığı sonuçları verebilmesi amacıyla fotoğrafla sâdece pratik anlamda uğraşmakla yetinmemekte, fotoğrafı da kapsayacak şekilde, genel olarak sanat, sanat tarihi, sanat eleştirisi, estetik, felsefe, edebiyat, bilim ve dâhilî ve haricî siyasetle ilgilenmekte ve bu alanlarda yoğun bir okuma uğraşısı içindedir.

1971 Akademi Kitabevi & Cafe-Saat:19.30

Adres: Sakız sokak No:12 Kadıköy

*****

Önceki

4 Mayıs Perşembe GÜNÜN ETKİNLİĞİ

Sonraki

Esin Tekin Kağnıcı’dan “Zaman’sız”

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar