Yusuf Taktak “Ellerim Tanıktır Zamana…”

Yusuf Taktak

“Ellerim Tanıktır Zamana…”

Haber : Kemal Gönüleri

Yusuf Taktak‘ın “Ellerim Tanıktır Zamana…” Ön-Retrospektif Sergisi 2 Mayıs 2019 Perşembe günü saat 18.00‘de düzenlenen bir kokteyl ile Yöneticiliğini Ünlü Ressam Bedri Baykam‘ın yaptığı Piramid Sanat‘ta Sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Küratörlüğünü Öykü Eras‘ın yaptığı Yusuf Taktak’ın Akademi yıllarından günümüze kadar olan seçili eserlerini görebileceğiniz sergide, aynı zamanda hayatına dair hazırlanan kronolojik akış ile keyifli bir yolculuk sizi bekliyor.

Ortaokulda tanıştığı resim öğretmeninin teşviki sayesinde Akademi’ye gitmeyi kendisine hedef olarak seçen Taktak, Adnan Çoker atölyesi’nden mezun olduktan sonra sadece sanatını üretmek yerine, aynı zamanda Türk sanatının belleğini oluşturmak için ciddi çalışmalar yaptı.

80’lerde büyük bir ivme kazanan Türk sanatının baş rollerinden biri olan sanatçı, Akademi’deki ve İstanbul Resim ve Heykel Müzesi’ndeki pozisyonunun da sayesinde teoride ve pratikte değerli sergilere imza attı.

Küratörlüğünü Öykü Eras’ın üstlendiği “Ellerim Tanıktır Zamana… “ başlıklı sergi, 23 Mayıs 2019 tarihine kadar Piramid Sanat’ta izlenebilir.

Piramid Sanat

Adres : Feridiye Caddesi No:27 Taksim/İstanbul

Yusuf Taktak Kimdir

(1951, Bolvadin)

İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’nden 1974 yılında mezun oldu. Eğitimini Avusturya Salzburg Yaz Akademisi’nde sürdürdü. 1976-1992 İstanbul Resim ve Heykel Müzesi Arşiv bölümünde ve İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. 1999 Yeditepe Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. 2005-2018 yılları arasında Yıldız Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak görev yaptı.

İstanbul’da yaşamakta ve çalışmalarını Asmalı Mescid’deki atölyesinde sürdürüyor.

*****

Read Previous

2 Mayıs 2019 Perşembe Günün Sergileri

Read Next

2 Mayıs 2019 Perşembe Tiyatro Rehberi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: