Yusuf Öztürk’ün ‘Şizofrenik Haller’ romanı yayınlandı

Yusuf Öztürk’ün

‘Şizofrenik Haller’ adlı romanı yayınlandı

Haber : Kemal Gönüleri

Ünlü Menajer Yusuf Öztürk‘ün 25 yıldır beklettiği-demlediği hayallerinin ürünü bir roman ve üçlemenin ilk kitabı olan ‘Şizofrenik Haller’ adlı romanı Hayykitap‘tan yayımlandı. 128 sayfa olan kitap 20 TL’dan satışa sunuldu.

Menajerlikten yazarlığa

Birçok ünlü ismin menajerliğini üstlenen Yusuf Öztürk, ‘Şizofrenik Haller’ adlı ilk romanını beğeniye sundu. Daha önce iki şiir kitabında şiirleri yayınlanan Öztürk, yıllardır hayali olan roman yazarlığına adım atmanın mutluluğunu yaşıyor. Öztürk’ün hazırlıklarını uzun süredir yaptığı kitapta 10 yaşında uğradığı tacizin ardından 59 cinayet işleyen yeni nesil bir seri katilin yaşadıkları anlatılıyor.

Şizofrenik Haller’den bir kaç satır:

İnsan acısını tarif edemediği gün ölür ya da öldürür!

“Öldürdüm onu” dedi. “Kimi?” dedim. “O işte, peşimi bırakmayan adamı” dedi. “Peki, nerde?” diye sordum. “Yukarıda, yatak odasında” dedi soğukkanlı bir şekilde. Hızlıca üst kata çıktım. Baktım yok. Bütün odaları dolaştım, indim aşağıya. “Bulamadın mı? Gömdüm onu…” dedi. Korku filmi sahnesini andıracak bir olaydı yaşadıklarım. Ama mezar benim çocukluğumun en büyük yarasıdır. Bir o kadar da cesaretlendirir beni. Çünkü annem ve babam bana hayvan katili gözüyle bakmasaydı, onlarla kalacak ve buralara hiç gelmeyecektim.

Ne yapacağı kestirilemeyen seri cinayetler ustasının şeytani fikir deryasında kulaç atmaya başlayabilirsiniz artık… Yusuf Öztürk yeni bir üslupla, “yeni nesil” bir seri katil tiplemesiyle, Şizofrenik Haller üçlemesinin ilk kitabı ile karşınızda!

Yusuf Öztürk Kimdir?

1977 yılında Ankara’da doğan Yusuf Öztürk, 1996’da Hollanda’ya yerleşti. 2001-2015 yılları arasında medya sektöründe çalıştı, köşe yazarlığı, gazetecilik, radyo programcılığı yaptı.

2015 yılında Türkiye’ye döndü, sanatçı danışmanlığı ve sanatçı menajerliği yapmaya başladı. Halen sanatçı menajerliği yapan yazarımızın, şair ve yazarların eserlerine topluca yer veren Şiir Antolojisi 1 ve Şiir Antolojisi 2 adlı iki ayrı kitapta şiirleri yayımlandı.

Şizofrenik Haller Öztürk’ün 25 yıldır beklettiği-demlediği hayallerinin ürünü bir roman ve üçlemenin ilk kitabı.

Yusuf Öztürk, bekar ve iki erkek evlada sahip.

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları: Şizofrenik Haller, Nisan 2019

‘Şizofrenik Haller’ Teknik Özellikler

Yazar: Yusuf Öztürk

Yayınevi: Hayykitap 574

Kategori: Edebiyat 91

Türü: EDEBİYAT / Roman

Birinci baskı: Nisan 2019

Sayfa sayısı: 128

Ebat: 13,5 x 21 cm

Fiyatı: 20 TL (KDV’den muaftır)

*****

Önceki

11 Mayıs 2019 Cumartesi Günün Sergileri

Sonraki

ANTALYA’DA ŞİMDİ “ŞAKAYIK” ZAMANI

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar