“Yurdun Renkleri Konseri Buluşması – 2 “

“Yurdun Renkleri Konseri Buluşması – 2”

Haber : Kemal Gönüleri

Fotograflar : Akın Ok

Gaziosmanpaşa Belediyesi Başkanlığı tarafından desteklenen ve Gaziosmanpaşa Konferans Salonu’nda 27 Temmuz 2019 Cumartesi günü ikincisi gerçekleşen “Yurdun Renkleri Konseri Buluşması” sonrasında Yeryüzü Sanatçılar Topluluğu adına Akın Ok yayınladığı yazılı mesajda emeği geçenlere “ O tarihi anlarda yaşadıklarımız büyük ilgi ve sevinç oldu. Hem türkülere susamış yurttaşlarımız hem de sanatımızın ışığı Güzel başlayan saatlere Ferhat Kaşıkçı,Nihat Kaşıkçı kardeşlerin O bitmeyecek sandığımız müzik ziyafetiyle akıp durdu ki Yılların emek ustaları olmak kolay değil, onları kutluyorum.

Yine; Halk Müziğinin yaşayan efsane ustalarından Bilal Coşkun, Bize gelenek ve gelecek mızrabındaki ağızlardan armağan etti! Binali İlgün sahnesinde çoğalan türkülerin köprüsü Büyüyen çocukluk notaları olurken can suyu anahtarı oldu. O ustalıklar canında bitmeyen zamanımız gülüşümüzün Bayrağına yaslanıp durdu…

Yerel Gazeteciliğin önemini paylaşan Yılmaz Birinci aramızdaydı. Gazeteci-Sosyolog Şaziment Akkuş şiiri tuğlalar ördü. Ozan Fatma Melek Bora şiirindeki insanlık yürek kattı. Gecenin en önemli olayı Veysel Deneç fırçasıyla yaşanan tarihti! İlk defa bir konser anında sahnede renklerle bir resim yapıldı Gaziosmanpaşa’da akan sanat hayatı bu aynayla tarihe geçti. Veysel Deneç sanatımızı dünyanın kalbine bırakan eseri Böyle yaratıcılıklarla şenlendirdi ki Gelen yurttaşlarımızın çocukları bir ilki yaşadı..

Geceye Katılanlar arasında: Ahmet Yesevi Cem Evi Başkanı Şahin Çolak, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Gaziosmanpaşa Cem Evi Yönetim Kurulu,Cemsi Onuk, İlahiyatçı-Yazar Cemil Kılıç, Ressam Veli Demirci ve Atölyesi, Kadın Gönülleri Sözcüsü Gülseren Dağlı, Kadın Sanatçılar Temsilcisi Leyla Canözlü Yeryüzü Çocukları Bşk ,Yılmaz İlgün yer aldılar,yürek kattılar. Bu zor günlerde ülkemiz sanatına ve geleceğine Sanat Bahçesi ören herkese teşekkürler, içtenliklerimle Yurdun Renkleri Sergisi Ağustos sonuna kadar devam ederken Yurdun Türküleri alkışı hepimize yağsın!

Bu gecede en çok emeği geçen ses teknisyeni Dursun bey kardeşimize sonsuz sevgiler, Belediyemiz çalışanlarına gecenin sonuna kadar güvenlikten ,temizlik işlerini yapan çalışanlarımıza saygılar sunarken Özkan bey’e, Serdar bey’e, Naciye hanım’a,İsmail bey’e,Oğuzhan bey’e ve Başkanlığımıza saygılarımla.” diyerek teşekkürlerini sundu.

*****

Read Previous

29 Temmuz Pazartesi “1984 – Büyük Gözaltı”

Read Next

Semra Oksay’ın “Suluboya” Resim Sergisi açıldı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: