Verjin Şabcı’nın Burgazada Resim Sergisi Açıldı

Verjin Şabcı’nın

Burgazada Resim Sergisi Açıldı

Haber ve Fotograflar : Kemal Gönüleri

Sponsorluğunu 118 Y Anadolu Yakası Lions Kulüpleri Federasyonu Yeşilburgaz Lions Kulübü’nün yaptığı , Ünlü Ressam Verjin Şabcı‘nın son sergisi Burgazada‘da yenilenen Parkta açıldı.

Ressam Verjin Şabcı‘nın sergisinin açılışının yanı sıra , 118 Y Anadolu Yakası Lions Kulüpleri Federasyonu Yeşilburgaz Lions Kulübü’nün girişim ve katkıları ile Adalar Belediyesi tarafından ; elektiriği, suyu bağlanıp, çiçekleri yeniden dikilen, bankları ve masaları ile pırıl pırıl bir hale getirilen Burgaz Ada Parkı’nın da açılışı yapıldı.

Açılış Kokteyline Adalar Belediyesi Temsilcileri, Lions Kulüp Üyeleri, Burgaz Adalılar, Davetliler ve Medyanın katıldığı gözlendi.

Açılış konuşmalarının ardından Levent Işıktekin Project grubu üyeleri’nden S. Mert Mutaf Gitarı ile Ceylan Gürkan Kararoğlu da Kemanı ile Davetlilere müzik ziyafetinde bulundular.

Davetliler arasından bulunan Ünlü Soprano Kut Işın Eren istek üzerine söylediği arya’nın ardından ; Gitarı ile S. Mert Mutaf , Kemanı ile Ceylan Gürkan Kararoğlu‘nun eşliğinde , güncel şarkılarla devam eden mini konserinde davetlilerden büyük alkış aldı.

*****

Facebook’ta yer alan diğer fotograflar için TIKLAYINIZ.

*****

Verjin Şabcı Kimdir?

İstanbul’da doğan Verjin Şabcı, Sankt Georg Avusturya Kız Lisesi mezunudur.

Resim sanatına karşı ilgisi okul çağlarında başladı ve ilk denemelerini bu dönemde yaptı. Ancak 1974 senesinden itibaren resim çalışmalarına sürekli ve ciddi olarak ressam Kristin Saleri nezdinde yürüterek 5 sene müddetle devam ettikten sonra 1980-86 yılları arasında İstasyon Sanat Merkezi Prof. Sabri Berkel Atölyesinde resim eğitimini geliştirdi ve olgunlaştırdı. Başta İstanbul olmak üzere Ankara’da, Rusya’da (Erivan), Almanya’da (Berlin), Yunanistan’da( Atina), Avusturya’da (Viyana), Avusturalya’da (Sydney) ve Fransa’da (Paris) kişisel sergiler açtı, ayrıca Ankara ve Anadolu’nun çeşitli yörelerinde karma sergilere katıldı.

Verjin Şabcı spontane bir tavırla, kendine özgü bir dil yaratarak, belli bir ritim içinde, figürden kopmadan, klasik çalışmaların ötesine geçerek, bazen deformasyonlara önem vererek resim çalışmalarını gerçekleştirmektedir.

Resimleri çeşitli özel koleksiyonlarda (yurtdışı ve yurtiçinde) bulunmaktadır. Sanatçı İstanbul Güzel Sanatlar Birliği Resim Derneği üyesidir.

Sanatçının yer aldığı kitaplar: Başlangıcından günümüze Ermeni Resim Sanatı-Mayda Saris, Ermeni Portreleri-Hüdavendigar Onur, Yoksulluk ve Sanat-Türkiye İsrafı Önleme Vakfı.

Kendisine, çeşitli Kurumlardan teşekkür belgeleri ve “Dünyada Yoksullukla Mücadele” konulu resim sergisine bağışlarından dolayı TİVSA tarafından Onur Belgesi verilmiştir.

Sanatçı, halen çalışmalarını serbest olarak atölyesinde sürdürmektedir.

*****

Read Previous

Adana’dan Dünyaya Kapı Açanlar ; CENGİZ SEZİCİ

Read Next

5 Ağustos 2019 Pazartesi Günün Sergileri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: