UKD Derneği’nden Güzel Haberler

UKD Derneği’nden Güzel Haberler

Haber : Kemal Gönüleri

  • Özellikle son yıllarda Uluslararası Kadın Dayanışma Derneği , kadınlar arasındaki dayanışmayı güçlendiren farklı çalışmalara imza atıyor.

Uluslararası Kadın Dayanışma Derneği ( IWSA ), 2018 yılına yaygın bir programla başladı. 2018 Mart ayında farklı etkinliklere imza atan UKDD’nin öne çıkan etkinliği; 08 Mart Dünya Kadınlar Gününü, Şapka ve kıyafet devrimini, kadınların kazandığı hakları kutlamak için gerçekleştirdiği organizasyondu.

UKDD; üyelerini ve kadın dostlarını bir kokteylde bir araya getirdi. Gerçekleştirilen etkinlikte “Şapkanın Öyküsü Projesi” UKDD Başkan Yardımcısı Nihal Yöneyman’ın koordinasyonunda gerçekleştirildi.

Kadınların tamamının şapkalarıyla ve zarif kıyafetlerle katıldığı kokteylde genç sunucu Ece Beylikçi tarafından “Şapkanın Ülkelerdeki Öyküsü”ne ait renkli bir sunum yapıldı.

Kokteyle katılanlara hitaben bir hoş geldiniz konuşması yapan UKDD İstanbul Şube Başkanı Pedagog A. Sima Sunder ise; “ Güçlenen Türk Kadınının eğitim düzeyi ve gücünün gelecek kuşakların sağlam yetişmesi için çok önemli olduğunu” vurguladı.

Ayrıca Sunder; “Türk kadınları olarak ülkemizi muasır medeniyet seviyesine taşımakta kararlıyız” mesajını verdi ve 2018 yılında benzer programlara devam edeceklerini belirtti. Kokteyl dostane sohbetle sona erdi.

*****

Önceki

“Deniz Altında 20.000 Fersah”

Sonraki

Orhan Kemal Festivali Yaşandı

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar