Türk Sanatçıları & “Herbst Gaste”

 Türk Sanatçıları “Herbst Gaste” Sergisinde

Haber : Kemal Gönüleri

Fotograflar : Sabahat Bayar

Uluslararası Kadın Kültürleri Federasyonu FICF tarafından düzenlenen ; Türkiye’den 16 Türk Sanatçısının katıldığı Herbst Gaste (Sonbahar Misafirleri) Almanya Sergisi ; 22 Eylül‘de aynı gün 3 ayrı mekanda açıldı.

Türkiye’den 16 sanatçının davet edildiği FICF Herbst Gaste (Sonbahar Misafirleri) Almanya sergisi‘nin açılışında Fransız Başkan Nadeje Ledan ve Federasyonun Almanya Temsicisi Erika Büsching birer konuşma yaptılar.

FICF Türkiye temsilciliğini 2008-2016 yılları arasında yürütmüş olan merhum Şermin Güner‘e Almanya sergisinde özel bir yer ayrıldı ve 4 adet eseri sergilendi.

Sergide Türkiye’nin merhum FICF Türkiye temsilcisi Şermin Güner , 4 eseriyle katılırken,  FICF Türkiye temsilcilik görevini Şermin Güner hocadan 2016’da devralmış olan Bensen Ünlüoğlu ise 2 eseriyle birlikte toplam 21 eser sergilendi.

Sergide eserleri yer alan 16 Türk Sanatçısının isimleri şöyledir :

Şermin Güner ( merhum FICF Türkiye temsilcisi), Bensen Ünlüoğlu (FICF Türkiye temsilcisi) , Ayla Akyol, Sabahat Bayar, Pervin Bülbül, Eser Sarı,   Yasemin Toydemir Balkan, Zerrin Aner , Betül Vural , Öznur Balcı, Fevziye Özmen, Cahide Topaloğlu, Nur Ulubil  , Ayşe Özalp, Aynur Yıldırım ve Emine Yılmaz.

Herbst Gaste (Sonbahar Misafirleri) Almanya Sergisi 21 Ekim‘e kadar Sanatseverler tarafından ziyaret edilecek.

*****

Önceki

25 Eylül 2018 Salı Günün Sergileri

Sonraki

Venüs Sanat Sezonu “İstanbul” ile açıyor

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar