Türk Çin Kültür Derneği Eskişehir’de

Türk Çin Kültür Derneği Eskişehir’de

Haber : Kemal Gönüleri

  • İstanbul merkezli Türk Çin Kültür Derneği Anadolu genelinde yaygınlaşıyor…
  • Türk Çin Kültür Derneği Eskişehir Temsilciliği Kuruluyor.

Özellikle son yıllarda hızla gelişen Türk ve Çin toplumunun sosyal ve kültür-sanat alışverişini yıllardır destekleyen Türk – Çin Kültür Derneği 2018 yılında çalışmalarını İstanbul dışına da taşımaya karar verdi.

Türk-Çin Kültür Derneği Bşk.Yrd. Mustafa Karslı, BEZE Group Kurucu &Başkan Bengü Bilik

BEZE Group Başkanı Bengü Bilik ve Türk Çin Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Mustafa Karslı tarafından ; derneğin ilk temsilciliği ülkemizin gelişmiş çağdaş kenti Eskişehir’de hayata geçiriliyor.

Bengü Bilik ve Mustafa Karslı ; “ Türk Çin Kültür Derneğimizin ilk temsilciliğini Eskişehir’de faaliyete geçiriyoruz. Ülkemizin çağdaş ve yeşil kenti Eskişehir’in değerli Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen liderliğinde yıllar önce Çin’deki Changzhou şehri ile Eskişehir’in “ Kardeş Kent” ilan edilmesi de bizleri cesaretlendirdi. Eskişehirlilerin Çin kültürüne daha geniş ölçekte ilgi duyacağına eminiz. Biz de Türk Çin Kültür Derneği olarak 2018 yılından itibaren Çinli turist dostlarımızın kültür ağırlıklı turlarla Eskişehir’e daha da çok gelmelerini destekliyoruz.

China Today Türkiye Dergisi Şef Editörü Kerem Köfteoğlu, BEZE Group Kurucu &Başkan Bengü Bilik, Türk-Çin Kültür Derneği Bşk.Yrd. Mustafa Karslı

Ayrıca İstanbul ve Ankara’ya yerleşen Çinli global şirketlerin sayısı da hızla artıyor. Biz Türkiye’deki Çinli ailelerin tatil planlarında Eskişehir’in daha fazla yer almasını istiyoruz. Tabiî ki hedeflerimiz arasında Eskişehirlilerin Çin kültürüyle daha iyi tanışması için çeşitli sosyal kültürel faaliyetlerin yapılması da vardır. Eminiz ki Türk Çin Kültür Derneği Eskişehir Temsilciliği; sevgili Eskişehirliler, kurumlar ve Çinli dostlar arasında güzel açılımlara vesile olacaktır” diyor.

Türk-Çin Kültür Derneği Bşk.Yrd. Mustafa Karslı, BEZE Group Kurucu &Başkan Bengü Bilik, Ligarba Turizm Grubu Başkanı ve Türk-Çin Kültür Derneği Kurucu & Başkanı İrfan Karslı

Ayrıca Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı değerli insan Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in liderliğinde Türk –Çin halkları arasındaki dostluğun önemli ölçüde gelişeceğinin altı çizilmektedir.

Öte yandan yıllardır Eskişehir’lilerin Çin mutfak kültürüyle tanışmasını sağlayan ChinaTown’da bu dostluk yelpazesinde önemli bir lezzet noktasıdır.

Türk Çin Kültür Derneği temsilcileri en kısa sürede Eskişehir’de Sayın Büyükerşen’i ziyaret ederek iş planlarını sunacaklar.

*****

Önceki

5 Nisan Perşembe Günün Sergileri

Sonraki

“GÖRÜNENİN ARDINDAKİ KADIN”

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar