Sedat Kumova Akyol Sanat Merkezi’nde

 “Küçük Muhabbetler” Kişisel Resim Sergisi

Sedat Kumova Akyol Sanat Merkezi’nde

Haber : Kemal Gönüleri

Teşvikiye / İ S T A N B U L

Akyol Sanat Merkezi,  ressam Sedat Kumova’nın “Küçük Muhabbetler” isimli kişisel resim sergisine ev sahipliği yapıyor.

26 Nisan 2018 Perşembe günü Saat 17.00 de düzenlenen bir kokteyl ile açılışı yapılacak olan Sergi , 10 Mayıs 2018 akşamına kadar sürecek.

Akyol Sanat Merkezi Yöneticisi Ressam Ayla Akyol tarafından yapılan yazılı açıklamada: “Muhabbet, iki varlık arası bilinen en iyi yoldur yaradılışımızdan bugüne gelen.

Bir söz, bir bakış bir dokunuştur sohbet. Bazen kısa bir tebessüm bazen uzun şen şakrak bir kahkahadır muhabbet.

Hayatımızın içinde yaşarken kaybettiğimiz muhabbeti, sembolik anlatım tarzıyla öne çıkan sanatçının eserleri bize bu sorunsalı yaşatıyor. Sanatçının eserlerinde zincir etkisi, renklerin ve çizgilerin özgün ve yalın biçimselliği, izleyicileri, sanatçı tarafından varlık ile mana âlemi arasında gidip gelmelerini ve kendi iç dünyalarındaki söylemleri farklılık yaratabilecek ve sorgulanabilecek bakış açılarına yöneltebilmeyi sağlıyor.

Varoluştan sonsuza dek bir muhabbet içinde olduğumuz sanatçının her bir eserinde değişik yorumlarla karşımıza çıkıyor. Sanatçının resimleri, kullanılan renklerin açık-koyu, sıcak-soğuk ilişkileri bize yaşamın gel-gitlerindeki zıtlıkları hatırlatıyor.

Yaşamı yollarla, zincirlerle küçük muhabbetleri birbirine bağlatılıyor resimlerinde ressam Kumova. Herkesin birbirine muhabbetle bağlı olduğunu hatırlatırcasına vurguluyor zincirleri… “ denildi.

Ressam Sedat Kumova‘nın “Küçük muhabbetler” sergisi ile izleyenleri muhabbetin çıkış noktasına götüren resimleri 10 Mayıs 2018 tarihine kadar Akyol Sanat Merkezi sergi boyunca Pazar hariç, saat 14.00-19.00 arası hergün açık olup. Sanatseverler tarafından ziyaret edilebilir.

AKYOL SANAT MERKEZİ

Adres: Şakayık Sok. Desen Apt. No:17 D:1 Teşvikiye/İstanbul

Tel : 0212 231 61 50 GSM: 0 532 271 13 43

Web : www.aylaakyol.com www.akyolsanat.com

e-mail: akyolsanatevi2@yahoo.com

Sedat Kumova Kimdir?

1971 yılında Bursa’da doğdu. İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümünü tamamladı. Üniversite yıllarında başladığı resim çalışmalarına halen devam etmektedir. 15 Kişisel ve birçok karma sergide eserleri yer aldı. Ayrıca kurumsal kimliği olan çok sayıda organizasyona katıldı. Eserlerinin başlıca temaları; Enerji Patlaması, Zincir, Çelişkili Hayatlar, Aman Nazar Değmesin, Küçük Muhabbetler

sdtkmv@gmail.com

*****

Önceki

25 Nisan Çarşamba Günün Sergileri

Sonraki

25 Nisan Golden Horn Brass Konseri

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar