“Sanatın Mutfağı” Çalıştay Sergisi Açılıyor

“Sanatın Mutfağı” Çalıştay Sergisi Açılıyor

Haber : Kemal Gönüleri

  • Köksal Eğitim Vakfı (KEV) ile Sanat topluluğu Alarm-Art , Bodrum Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde “Sanatın Mutfağı” adlı projede bir araya gelerek bir hafta süren bir çalıştayı gerçekleştirdiler.
  • Sanatçıların Çalıştayda ürettikleri sanat eserlerine ait Serginin açılış kokteyli 5 Ağustos Cumartesi günü saat :19.30 da Dibeklihan’daki İ.Hakkı Tonguç Sanat Galerisi’nde yapılacak.

Eskişehir başta olmak üzere farklı illerden genç sanatçıların katılımıyla kurulan Alarm-Art sanat topluluğu” ile Köksal Eğitim Vakfı (KEV) ortak bir projede buluştular.

Pet Holding’in destekleriyle gerçekleşen Sanatın Mutfağı” adlı etkinlikte  sanatçılar bir haftalık çalıştay sırasında ; ziyaretçileri mutfaklarına davet ederek, eserlerin oluşum sürecine başından sonuna kadar izlemelerini sağladılar. Mutfak Sanatına da bu çalıştay sırasında yer verilerek , iki genç usta yemek şefi Barış ve Birce Ak, sanat eserleri ile uyumlu yemek sunumları ile mutfak ve yemek kavramının çok yönlü işlenmesini sağladılar.

ÖZEL SERGİ:

Çalıştay sonrası yapılan eserler, 5 Ağustos’ta Dibeklihan İ. Hakkı Tonguç Sanat Galerisi’nde gerçekleşecek gala ile sanat severlerin ilgisine sunuluyor. Sanatçılar, 24 Ağustos tarihine kadar sürecek sergiden elde ettikleri geliri Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerine destek amacıyla KEV’e bağışta bulunacak.

KEV Başkanı Zeynep Köksal Yaykıran

KEV Başkanı ve Pet Holding YK Başkan Yardımcısı Zeynep Köksal Yaykıran“ Sosyal Sorumluluk çalışmalarımız Ankara dışında da çok çeşitli şehirleri kapsamakta. Bodrumda da önemli bir Kültür – Sanat projesine destek vermekten memnuniyet duyuyoruz” dedi.

KEV – KÖKSAL EĞİTİM VAKFINI TANIYALIM:

Pet Holding YK Başkanı  Prof. Dr. Güntekin Köksal tarafından bağımsız, dinamik, şeffaf, güvenilir ve istikrarlı bir kurum olma vizyonuyla kurulan KEV; başarılı olup maddi imkanı kısıtlı, çalışkan, güvenilir, dürüst ve öncü gençleri öğrenim süresince desteklemek misyonuyla 20 yılı aşkın süredir yoluna devam ediyor. Kurulduğu günden bugüne KEV, yüzlerce üniversite öğrencisine burs imkanı tanıyıp ve yüzlerce öğrenciye karşılıksız kitap yardımında bulundu. Bursiyerlerinin, başkentin kültür ve sanat etkinliklerine katılımına, ücretsiz eğitim programları ile sertifika almalarına, yaz dönemlerinde staj yapmalarına da imkan sunuyor.

KEV, bu zamana kadar birçok mühendis, avukat, idareci, hakim, doktor ve iş insanının yetişmesine ön ayak oldu ve olmaya da devam ediyor. KEV mezunları, Türkiye’de ve dünyada birbirinden farklı şirketlerde çalışıyor. KEV, bursiyerlerini belirlerken, öğrencilerin aydınlık Türkiye için artı değer sağlayacak, güvenilir, dürüst ve öncü bireyler olmasını göz önünde bulunduruyor.

https://kev.org.tr/ 

Pet Holding’i tanıyalım : 

1974 yılında, Ankara’da, Prof.Dr. Güntekin Köksal tarafından Pet Ticaret Bürosu adı altında kurulmuştur. Adını petrol kelimesinin ilk üç harfinden alan Pet Holding, kurulduğu günden günümüze, dünyanın pek çok farklı bölgesinde petrol arama ve üretimi, madencilik, inşaat, turizm gibi farklı alanlarda başarılı projeler tamamlamıştır. Ulusal ve uluslararası pek çok ortaklığı bulunan şirket, Türkiye, Orta Doğu, Orta Asya, Avrupa ve Afrika’da aktif olarak çalışmakta ve dünyanın 5 kıtasından ortaklıklar kurmaktadır. Uluslararası kültürü, iş ahlakı, dürüstlüğü, kazan-kazan ilkesini benimsemişliği ve insana verdiği değer ile Pet Holding, Türkiye’nin ve dünyanın saygı duyduğu firmalardan biri olmuştur. Pet Holding ilk olmaktan çekinmeyen, risk alabilen, öncü bir kuruluştur.

www.petholding.com.tr

*****

Önceki

5 Ağustos Cumartesi GÜNÜN SERGİLERİ

Sonraki

6 Ağustos Pazar GÜNÜN ETKİNLİĞİ

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar