“Sanat Her Yerde” Sergisi açılıyor

‘Sanat Her Yerde’ Sergisi açılıyor

Haber : Kemal Gönüleri

Küratörlüğünü Esma Bayraktar‘ın yaptığı “Sanat Her Yerde” Karma Resim Sergisi , Ulugöl Plaza‘da 20 Haziran 2018 Çarşamba günü saat 17.00’de düzenlenen bir kokteyl ile Sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

26 Haziran‘a kadar açık kalacak olan sergiye Katılan Sanatçılar :

Atilla Aktürk, Azniv Çoban, Ayla Kılıçığlu, Bekir Üstün, Başak Tiryaki Nakip, Bedia Sakin, Cahide Topaloğlu, Canan Erdem Karabel, Emine Kasap Karakoç, Esma Bayraktar Özparpucu, Ece Öztürk, Fehmi Bildik, Hüseyin Macar, Hayriye Kuran, Hulki Karabel, Hakan Arslan, Kasım Tuygun, Mehtap Ulugöl, Münteha Tuga, Nebiye Elmas, Neşe Kalınbacak, Onur Aras, Serap Gürcan, Sabire Erözgün Uyanıker, Selma Talay, Şehnaz Aykaç, Şükran Arıcan, Tülin Kaynak, Yasemin Aliköleoğlu, Yeşim Kurt, Yıldız Dilan, Zeynep Diker

“Sanat Her Yerde” Karma Resim Sergisi için Küratör Esma Bayraktar yaptığı yazılı açıklamada ; “Sanatın insan ruhundaki iyileştirici özelliğinin, birleştirici ve bütünleştirici gücünün bilincinde olan tüm kurumlar hangi sektörde olursa olsun sanatın önemini kavrayıp kurumlarında yer vermeye başladılar. Sanat adına umut verici  bu durum tüm sanatçıları da mutlu etmekte ve her türlü olumsuzluğa rağmen sanata sarılmaya  , üretmeye teşvik etmektedir.

Bu bağlamda sektörün önde gelen isimlerinden Ulugöl Otomotiv sahibi Nejat Ulugöl sanata kucak açmış ve dünyaca ünlü iki büyük markanın bulunduğu Ulugöl Plaza’da sanata yer vermiştir.. Sanata yakın ilgi duyan satış müdürü Yeşim Teomanın da sanat tutkunu olması ve büyük bir heyecanla konuya eğilmesiyle Ulugöl Plaza‘da 32 deneyimli sanatçıyla ilk sergimizi açıyoruz..

Nejat Ulugölle konu hakkında ilk toplantımızda, bir ilke imza atacağımdan dolayı çok heyecanlandım. İş dünyasıyla Sanat dünyasını bir araya getirecek olan bu sergide 32 usta ressam bulunuyor. Hepsi kendi alanlarında deneyimli Onlarca kişisel ve Yüzlerce karma sergiye katılan sanatçılar da bir ilki yaşayacaklar. Eserlerini aylar evvelinden heyecanla hazırlamaya başlayan sanatçılarımız iş dünyasına bir sanat şöleni sunacaklar.. Aralarında akademik kariyerli hocaların da bulunduğu sanatçılarımızla 20 haziranda şık bir kokteyl ve Çigan müziğiyle konuklarımızı karşılayacağız. 17.00 de açılışı yapılacak olan sergimizin ikramları 20.00 ye kadar sürecektir. Sergimiz 26 Hazirana kadar açık kalacak ve sanatseverlerin beğenisine sunulacaktır.” dedi.

Ulugöl Otomotiv Ulugöl PLAZA 

Adres : Vedat Günyol Caddesi No:20 Küçükbakkalköy/Ataşehir

*****

Read Previous

20HaziranÇarşamba Günün Sergileri

Read Next

21HaziranPerşembe Günün Sergileri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: