SAKÜDER’in Yarışması 10 Ağustos’a kadar uzatıldı

SAKÜDER’in Yarışmasına katılım

10 Ağustos’a uzatıldı

Haber : Kemal Gönüleri

SAKÜDER 14. Yıl Uluslararası İzmir Resim Yarışması’na katılım için 1 Haziran 2019 Cumartesi günü sona erecek olan başvuru süresi yoğun istek üzerine 10 Ağustos‘a kadar uzatıldı.

Saküder Derneği‘nden yapılan yazılı açıklamada “SAKÜDER Sanat ve Sanatkarlar Topluluğu Kültür Derneği, 2005 yılından bu yana yapmış olduğu etkinlikler ve Saküder Kültür Yayınlarıyla birlikte sanata ve sanatçıya destek vermektedir. Atamızın göstermiş olduğu sanat ışığında sanatı yaşatmak adına sanatı koruyan, sanatçıya destek olan Saküder olarak kültürümüzü gelecek kuşaklara aktarmak ve toplumumuzun aynası olan sanatçılarımızı halkla buluşturarak eserlerini sanatseverlerin beğenisine sunmak en büyük ülkümüzdür. Bu nedenle SAKÜDER 14. YIL RESİM YARIŞMASI düzenlenmiştir. Bu yarışma ile gençlerimizi üniversitelerin güzel sanatlar bölümüne teşvik etmek, güzel sanatlar bölümünde okuyan genç yeteneklerin sanat hayatına atılmalarını sağlamak ve Anadolu’muzun taşra kentlerinde yaşayan ancak maddi imkansızlıklar nedeniyle sesini duyuramamış, sanatlarını zorluklarla sürdürebilen ressamlarımızı bu yarışmadan haberdar ederek onların yarışmaya katılmalarını sağlayarak, toplumumuza yeni sanatçılar kazandırmaktır.” denildi.

BAŞARI ÖDÜLLERİ

Yarışmada beş ayrı kişi ödüllendirilecektir. Birinciye 3000 TL, ikinciye 2000 TL ve üçüncüye 1000 TL para ödülü, jüri özel ödülleri 500’er TL ve her birine “SAKÜDER Başarı Ödülü’’ plaketi verilecektir.

YARIŞMA KOŞULLARI

 • Yarışmaya Saküder üyeleri ve Üye olmayan yurtiçinden ve yurtdışından 18 yaş ve üstü kişiler katılabilir.
 • SAKÜDER derneğin onursal üyeleri bu yarışmaya katılamaz.
 • Sanatçı yarışmaya bir eser ile katılabilir.
 • Katılımcıların eseri kesinlikle röprodüksiyon olmamalıdır.
 • Dijital baskı ve dijital baskı üzerine yapılan çalışmalar da kabul edilemez.
 • Eserin daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış olması gerekmektedir.
 • Konu serbesttir.
 • Tuval üzerine akrilik, yağlıboya ya da karışık teknikte yapıt boyutları kısa kenarı 80 cm’den küçük, uzun kenarı 150 cm’den büyük olmamalıdır.
 • Suluboya Tekniğinde ise yapıt boyutu çerçevesiz kağıt boyutu 70×100 cm’den küçük olmamalıdır.
 • Yarışmaya gönderilecek eserler dijital ortamda hazırlanarak 10 Ağustos 2019 tarihinden önce sakuder2005@gmail.com adresine gönderilecektir. (Elden veya posta yoluyla dosya kabul edilemez.)
 • Yarışmada ön elemede ilk 100’e giren eserler sergilenmeye ve yayınlanacak olan sergi kataloğuna girmeye hak kazanacaktır.
 • Sergi ve kataloğa girmeyi hak kazanan eserler belirlenen tarihte ve istenilen adrese gönderilmez ise katalog dışı kalacaktır.
 • Yarışmaya katılacak olanlar, Saküder üyesi ve Öğrenciler 75 TL, Diğer katılımcılar ise 100 TL olan yarışma katılım payını Sanat ve Sanatkarlar Topluluğu Kültür Derneği işbankası kavaklıdere şubesi 4209 0554766 Nolu hesaba yatırarak dekontunu Saküder’e bildirmesi gerekiyor.
 • Sanatçılar eserinin görselini, özgeçmişini ve fotoğrafını bir dosya olarak sunmalıdır.
 • Eserler mutlaka 2400 x 3500 pixel, 300 dpiçözünürlükte ve jpg, tiff ya da pdf formatında olmalıdır.
 • Dosya içerisinde sanatçının özgeçmişi (100 kelime Türkçe olarak kronolojik sıralamada değil metin şeklinde olmalıdır), kişisel profil fotoğrafı, iletişim bilgileri (cep/ev/iş telefon numaraları, e posta adresleri ve açık adresleri)mutlaka olmalıdır. Bu bilgilerden bir veya birkaçı eksik olan katılımcıların başvuru işlemleri değerlendirmeye alınmayacaktır.
 • Etkinliğin duyurusu ve tanıtımı katalog, broşür, davetiye gibi geniş çapta ve medya yoluyla yapılacaktır.

Başarı ödülüne sahip olan sanatçıların eserleri her türlü kullanım hakkıyla birlikte SAKÜDER koleksiyonuna girecektir.
Yarışmaya katılan adaylar yarışmanın tüm koşullarını kabul etmiş sayılırlar.

Değerlendirme sonucu ilan edildiğinde Ödül Töreni ve Eserlerin sergilenmesi İzmir’de düzenlenecektir. Sergi salonu ve Ödül Töreninin tarihi daha sonra duyurulacaktır.

Jüri değerlendirmesinin sonucu; sergiye kabul edilen eserlerin teslim tarihi, sergi yeri, sergi tarihi, ve ödül töreni hakkındaki bilgiler daha sonra sanatçıların mail adreslerine duyurulacaktır.

Seçici Kurul

Umur Türker , Prof. Dr. Ahmet Özol, Prof. Dr. Basri Erdem, Prof. Dr. Bedri Karayamurlar , Prof. Dr. Nur Gökbulut , Doç. Dr. Abbas Ketizmen , SAKÜDER Sanat Komisyonu

*****

Read Previous

Pasarofca Antlaşması’nın etkileri Sergisi kapanıyor

Read Next

30 Mayıs 2019 Perşembe İstanbul’da Ramazan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: