POZİTERA A.Ş. de İDSO’ya DESTEK VERİYOR

POZİTERA A.Ş. de İDSO’ya

DESTEK VERİYOR

Haber : Kemal Gönüleri

Perakende sektörünün dinamik şirketi Pozitera Perakende Geliştirme Hizmetleri A.Ş de İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nın destekçileri arasında yer aldı.

Perakende sektörünün büyük markalarına 2007 yılından bu yana farklı açılımlarla katma değer sağlayan ‘’Pozitera Perakende Geliştirme Hizmetleri A.Ş.’’ asırlık kuruluş İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası -İDSO’yu destekliyor.

 

Klasik müzik alanında uluslararası başarılarıyla tanınan, her hafta klasik müzikseverlere müzik ziyafeti sunan İDSO’nun destekçileri arasında yer almaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Pozitera YK Başkanı Birol Şengel, “İstanbul’umuzun markası, başarılı konserleriyle ülkemizi dünyanın dört bir yanında tanıtan İDSO’ya destek vermek bizim için çok anlamlı. Pozitera olarak sanatın ve sanatçının yanında bulunmaktan mutluyuz “ dedi.

 

Pozitera Hakkında Bilgi

www.pozitera.com

Sektör lideri ulusal ve uluslararası birçok firmaya hizmet veren Pozitera Perakende Geliştirme Hizmetleri A.Ş. 1000’i aşkın eğitimli kadrosu ve 100’den fazla saha yöneticisi ile İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere Türkiye genelinde 81 ilde 3 Bölge Müdürlüğü ile faaliyet göstermektedir. Genç girişimci Birol Şengel tarafından 2007’de kurulan Pozitera, perakende geliştirme, eğitim ve insan kaynakları, perakende izleme ve rapor üretimi alanlarında çözümler üretmektedir. Pazarlama sektöründe perakende geliştirme konusuna yeni bir bakış açısı getiren Pozitera, özel eğitimli kadrosu ve patenti kendine ait özel yazılımı ile gerçekleştirdiği raporlama sistemiyle çok kısa sürede 15 bini aşkın markalı ürünü tüketiciyle buluşturmaktadır. Saha çalışmalarında, dinamik pazarlama ve tanıtımında çok ciddi katma değer sağlayarak, deneyimi ve uzmanlığı ile ürünlerin reyonda bekleme sürelerini azaltıp, satışlarını hızlandırmaktadır.

İDSO Hakkında Bilgi

www.idso.gov.tr

Temeli 189 yıl önce 1827’de Donizetti Paşa’nın kurduğu Mızika-i Humayun Orkestrası’na dayanan İstanbul Belediyesi Şehir Orkestrası, besteci Cemal Reşit Rey yönetiminde 1945 yılında kuruldu.1972 yılında ise Kültür Bakanlığı’na bağlanarak İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası adını aldı. İstanbul’un müzik yaşamında önemli bir yeri olan İDSO, Orkestra şefi Prof. G.E. Lessing ve müdür Mükerrem Berk döneminde düzenli konserler vermeye başladı. Dünyaca ünlü yerli ve yabancı solistlere eşlik eden İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, yurtiçi turnelerin yanı sıra Türk sanat ve kültürünü yurtdışında da başarıyla temsil etti. İstanbul, Ankara, Bratislava ve Patras uluslararası festivallerinde konserler gerçekleştirdi. İspanya, İtalya, Yugoslavya, Çekoslovakya, Avusturya, Yunanistan ve ABD’nin Memphis kentinde açılan “Muhteşem Süleyman” sergisinde konserler verdi. Münih’te “Europa Musicale” Festivali’nde ve Yunanistan’da Atina Festivali’nde Türkiye’yi temsil etti. Bulgaristan’a yapılan 15 günlük turnenin yanı sıra, Japonya’ya Asya Orkestralar Haftası’nın açılış konserini vermek üzere davet edildi ve büyük başarı kazandı. Mısır’ın Kahire ve İskenderiye kentlerindeki konserleriyle de büyük takdir alan İDSO, ayrıca Almanya İspanya ve İtalya turnelerini, 2017 yılının Haziran ayı içerisinde Arjantin, Brezilya, Peru ve Şili ülkelerini kapsayan Güney Amerika Turnesini, 2018 yılının Aralık ve 2019 yılının Ocak aylarında ise Çin’in 10 ayrı şehrini kapsayan “ Çin Turnesini“ gerçekleştirdi.

*****

Read Previous

14 Kasım 2019 Perşembe Günün Sergileri

Read Next

Sinan Dağ ve Kadir Arslan’dan “İkili Sergi”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: