Nur Ulubil’in yeni Sergisi “İstanbul Benim Rüyam”

Nur Ulubil’in yeni Sergisi

“İstanbul Benim Rüyam”

Haber : Kemal Gönüleri

  • Yok olan İstanbul; Nur Ulubil‘in tuvallerinde yaşıyor.
  • Dr. Nur Ulubil‘in “İstanbul Benim Rüyam” isimli Kişisel Resim Sergisi 11 Nisan 2019 Perşembe günü açılacak.
  • Sergi , 20 Nisan 2019 Cumartesi akşamına Etiler Akatlar Kültür Merkezi’nde Sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

Dt. Nur Ulubil‘in “İstanbul Benim Rüyam” isimli kişisel resim sergisi, 11 Nisan 2019 Perşembe günü Etiler Akatlar Kültür Merkezi’nde açılacak.

20 Nisan 2019 Cumartesi akşamına kadar açık kalacak sergide, Ressam Dt. Nur Ulubil‘in 52 adet yağlıboya resmi sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Hekimliğinin yanı sıra ressam ve heykeltıraş olan Dt. Nur Ulubil, son dönem çalışmalarının yer aldığı sergisi için ; “İstanbul’un bir film platosunu andıran tarihi dokuları her geçen gün büyük bir hızla yok oluyor. Bu eşsiz güzellik bir daha geriye dönemeyecek şekilde tarihin karanlıklarına gömülüyor ve kent beton yığını haline dönüşüyor. Bu durum her İstanbullu gibi benim de yüreğime dokunuyor. Bundan dolayı bu görüntüleri ölümsüzleştirmeyi bir insanlık, bir ressamlık görevi olarak görüyorum. Bu nedenle de resimlerimin teması eski İstanbul.” dedi.

NUR ULUBİL Kimdir?

İlk, orta ve lise eğitimini Işık Lisesi’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. 2 sene İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde asistanlık yaptı. Daha sonra kariyerine Şişli Etfal Hastanesi’nde Diş Hekimi olarak devam etti. Şişli Etfal Hastanesi’ndeki çalışmasını özel muayenehanede sürdürdü. Evli ve 2 yetişkin oğlu ve 3 de torunu var.

Şiva Movasaghi Atölyesi, Zühal Karaçengel Atölyesi, Gülay Sevsevil Atölyesi’nde çalıştı. Şermin Güner Plastik Sanatlar Atölyesi’nde heykel çalışmalarına devam etti.

Nur UlubilRekreasyon Derneği, Türk – Japon Kadınları Dostluk ve Kültür Derneği, Ressamlar Derneği ( Painters Association ), UNESCO International Association of Art ve “ FICF “ Federation Internationale Culturelle Feminine ‘ üyesidir.

Halen 2 tablosu T.E.D.’ de, 1 tablosu Levent Tenis Kulübü‘nde, 2 tablosu Türk – Japon Kadınları Dostluk ve Kültür Derneği salonlarında, 1 tablosu ( Atatürk Portresi ) İstanbul Deniz Müzesi Komutanlığı Beşiktaş‘da devamlı sergilenmektedir. Bir tablosu da Atina‘da Türk Büyükelçiliği salonlarındadır.

Kişisel Sergilerinin yanı sıra sayılamayacak kadar pek çok Yurtiçi ve Yurt Dışı Karma sergilerde eserleri sergilenmiştir.

Ödülleri:

Ressamlar Derneği Sanat Evi ( Ödüllü ) “ Renk ve Bahar “ Karma Resim Sergisi’nde Nur Ulubil’in yağlıboya “Menekşeler“ Tablosu (50 x 70 cm) ile İkincilik Ödülü‘nü kazanmıştır.

Tokyo-Macihida uluslararası Grafik sanatları Müzesi’nde düzenlenen Art TürkeyJapon sergisinde “Üsküdar’da gün batımı” adlı eseriyle MANSİYON ödülüne layık görülmüştür .

*****

Read Previous

9 N İ S A N 2019 S A L I Günün Sergileri

Read Next

10 Nisan 2019 Çarşamba Tiyatro Rehberi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: