Nur Ulubil’in Sergisi Galeri İdil’de açılıyor

Nur Ulubil’in Sergisi Galeri İdil’de açılıyor

Haber : Kemal Gönüleri

  • Dt. Nur Ulubil‘in “Rüya Kenti , İstanbul” isimli Kişisel Resim ve Heykel Sergisi 4 Eylül 2018 Salı günü açılacak.
  • Sergi , 21 Eylül 2018 Cuma akşamına kadar Galeri İdil’de Sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

İstanbul Ressamı olarak ün yapan, Sanat Dünyasının önde gelen isimlerinden Ressam ve Heykeltraş Dt. Nur Ulubil‘in, son dönem çalışmalarınında yer aldığı “Rüya Kenti , İstanbul” isimli Kişisel Resim ve Heykel Sergisi ; İstanbul Nişantaşı Galeri İdil’de 4 Eylül 2018 Salı günü Sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

4 Eylül 2018 Salı günü saat 18.00‘de düzenlenecek bir kokteyl ile açılışı yapılacak olan Ressam ve Heykeltraş Dt. Nur Ulubil‘in “Rüya Kenti , İstanbul” isimli Kişisel Resim ve Heykel Sergisi ; 21 Eylül 2018 Cuma akşamına kadar Galeri İdil‘de Sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

Galeri İdil , Nişantaşı Vali Konağı Caddesi No:42 Nişantaşı/İstanbul

NUR ULUBİL Kimdir?

İlk, orta ve lise eğitimini Işık Lisesi’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. 2 sene İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde asistanlık yaptı. Daha sonra kariyerine Şişli Etfal Hastanesi’nde Diş Hekimi olarak devam etti. Şişli Etfal Hastanesi’ndeki çalışmasını özel muayenehanede sürdürdü. Evli ve 2 yetişkin oğlu ve 3 de torunu var.

Şiva Movasaghi Atölyesi, Zühal Karaçengel Atölyesi, Gülay Sevsevil Atölyesi’nde çalıştı. Şermin Güner Plastik Sanatlar Atölyesi’nde heykel çalışmalarına devam etti.

Nur Ulubil, Rekreasyon Derneği, Türk – Japon Kadınları Dostluk ve Kültür Derneği, Ressamlar Derneği ( Painters Association ), UNESCO International Association of Art ve “ FICF “ Federation Internationale Culturelle Feminine ‘ üyesidir.

Halen 2 tablosu T.E.D.’ de, 1 tablosu Levent Tenis Kulübü‘nde, 2 tablosu Türk – Japon Kadınları Dostluk ve Kültür Derneği salonlarında, 1 tablosu ( Atatürk Portresi ) İstanbul Deniz Müzesi Komutanlığı Beşiktaş‘da devamlı sergilenmektedir. Bir tablosu da Atina‘da Türk Büyükelçiliği salonlarındadır.

Kişisel Sergilerinin yanı sıra sayılamayacak kadar pek çok Yurtiçi ve Yurt Dışı Karma sergilerde eserleri sergilenmiştir.

Ödülleri:

Ressamlar Derneği Sanat Evi ( Ödüllü ) “ Renk ve Bahar “ Karma Resim Sergisi’nde Nur Ulubil 50 x 70 cm yağlıboya “ Menekşeler “ Tablosu ile İkincilik Ödülü‘nü kazanmıştır.

Tokyo-Macihida uluslararası Grafik sanatları müzesinde Düzelenen Art TürkeyJapon sergisinde “Üsküdar’da gün batımı” adlı eseriyle MANSİYONödülüne layık görülmüştür .

 

*****

Read Previous

Eyüp Büyükbostancı Tablo Halılar Sergisi

Read Next

Saküder Akademi’de Eğitim başlıyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: