Numan Arslan‘nın Sergisi beğenildi

Numan Arslan‘nın Sergisi beğenildi

Haber ve Fotograflar : Kemal Gönüleri

  • 50’nin üstünde kişisel sergi açan Ressam Numan Arslan‘ın son sergisi Sanatseverler tarafından çok beğenildi.
  • Sergi  25 Ocak’a kadar Akyol Sanat Merkezi’nde Sanatseverlerin izlenimine açık olacak.

Ev sahipliğini Ressam Ayla Akyol‘un sahibi bulunduğu Akyol Sanat Merkezi‘nin yaptığı değerli Ressam Numan Arslan‘ın ” Yaşamak Bir Ağaç gibi Tek ve Hür / Ve Bir Orman Gibi Kardeşcesine” ölümsüz dizileri ile Sanatseverlerin beğenisine sunduğu Sergisi 11 Ocak 2018 Perşembe günü saat 17.00‘de düzenlenen bir kokteyl ile açıldı. Açılış kokteylinde başta Ressam Numan Arslan‘ın yakın akrabalarının yanı sıra , hocanın ilk talebeleri ile son talebelerinin de bulunduğu davetliler arasında isimlerini tesbit edebildiklerimiz şunlar oldu:

Umut Arslan, Nilay Arslan , Tansu Özmen, Canan Eroğlu, Yılmaz Yetiştirici, Altuğ Avcılar, Timur Taştekin, Av. Sibel Akpınar, Erol Avcılar, Tuncer Eroğlu, Ahmet Özol, Figen Koylan, Demet Koylan Altunbulaklı , Hasan Mutlu, Nuray Çeşniler, Perihan Koca, Nuray Çepniler, Halime Türkyılmaz, Nazan Akpınar, Sayat Noya Arpağ, Şenay Kazalova, Gülay Yüksel, Tülay Bayraktar, Fazilet Kendirci, Kamer Batıoğlu, Murat Havan, Neşe Arslan, Ayşenur Özsankur,  Ali Candaş, Nebahat Karyağdı, Can Eroğlu, Beliz Eroğlu, Maxi Haber sahibi Aykut Altındağ , Deniz Tokgöz , İstanbul Sanat Magazin İmtiyaz Sahibi Kemal Gönüleri, Gazeteci Necati Mumay , Efecehaber Harika Ören.

Akyol Sanat Merkezi‘nin sahibesi Ressam Ayla Akyol misafirleri ile birebir ilgilenerek çok güzel bir ev sahipliği örneği sergiledi.

Ressam Numan Arslan‘ın sergisi 25 Ocak‘a kadar Akyol Sanat Merkezi‘nde Sanatseverlerin izlenimine açık olacak.

Akyol Sanat Merkezi‘nin adresi ; Şakayık sokak No:17 Desen Apartmanı Daire 1  Teşvikiye/İstanbul

Numan Arslan Kimdir?

Numan Arslan 1948 yılında Kırşehir’de doğdu. 1969 yılında Gazi Eğitim Enstitüsü Resim-İş Bölümünde mezun oldu. Aynı yıl Adıyaman Besni İlk Öğretmen Okulu’na atandı. 1972-1974 yılarında Amasya Taşova Lisesinde çalıştı. 1974 yılında Milli Eğitim Bakanlığının açmış olduğu sınavı kazanarak Samsun Eğitim Enstitüsü Resim-İş Eğitimi Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. Halen Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümünde Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır. 1971 yılında Ankara Güzel Sanatlar Galerisi’nde açtığı ilk kişisel sergisinden bu yana 5o’nin üzerinde kişisel sergi açmıştır.

*****

Facebook’ta ki diğer Fotografları görmek için TIKLAYINIZ

*****

*****

 

 

Önceki

Minik Portreler Zorlu Center’de

Sonraki

13 Ocak Cumartesi GÜNÜN SERGİLERİ

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar