Kuşadası’nda Ağaç Kadınlar’a büyük ilgi

Kuşadası’nda Ağaç Kadınlar’a büyük ilgi

Haber : Kemal Gönüleri

Fotograflar : Bensen Ünlüoğlu, Saime Özgönül

8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında İbramaki Sanat Galerisi‘nde, ‘Ağaç Kadınlar’ isimli fotoğraf ve yağlı boya sergisi 5 Mart 2018 Pazartesi günü düzenlenen bir kokteyl ile açıldı. 3 Kadın sanatçıların açtığı sergi ilgi gördü.

Serginin açılışına, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu, Selçuk Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Metin Çıtak, Kuşadası ÇYDD Başkanı Çilem Karakuş, Kuşadası Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Şerife Atınç, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı’nın eşi Nil Kayalı ile kalabalık bir davetli grubu ile sanatseverler katıldı. Serginin açılışı da  Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu tarafından yapıldı.

“FARKINDALIK YARATMAK İÇİN YOLA ÇIKTIK”

Sergide Bensen Ünlüoğlu, Saime Özgönül ve Jale Tosya’nın, kadına ve ağaca verilen değere vurgu yaparak oluşturdukları 20 eser yer alıyor.

Sanatçılar adına konuşan Bensen Ünlüoğlu, kadın ruhunun bedeni kadar güçlü olduğunu, ağaçların da hayatta kalmak için savaştığını, insanlara ve hayvanlara kol kanat gerdiğini söyledi. Ünlüoğlu, “Esas öğe insan olsa da, ağaç katliamları ile kadın katliamlarının yarıştığı bir dönemde farkındalık yaratmak için yola çıktık. Sergimizdeki eserlerin gelirlerinin yüzde ellisini, Kuşadası ve Selçuk ÇYDD bağışlıyoruz” dedi.

Selçuk ve Kuşadası ÇYDD Başkanları da, duyarlı davranışları nedeniyle 3 sanatçıya teşekkür etti.

Sergi 11 Mart‘a kadar açık kalacak.

*****

Önceki

Kuşadası’nda Kadın ve Emek Günleri

Sonraki

9 Mart 2018 Cuma Tiyatro Rehberi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar