“KÖKLER” Ankara Kent Sanat Galeri’de

“KÖKLER” Ankara Kent Sanat Galeri’de

Haber : Kemal Gönüleri

  • Dilşad Atasoy ve Günsu Saraçoğlu’nun Kökler sergisi 25 Ekim’e kadar Kent Sanat Galeri’de…

Ankara Kent Sanat Galeri, 4 – 25 Ekim 2018 tarihleri arasında Ressam Dilşad Atasoy ve Ressam Günsu Saraçoğlu’nun “KÖKLER” isimli sergisiyle yeni sezona merhaba dedi.

Sergi akrilik ve karışık teknikle yapılmış 20 eserden oluşuyor. 4 Ekim 2018’de açılışı gerçekleştirilen sergiye Ankara’lı sanatseverin ilgisi yoğun oldu.

Sanat alanında son yıllarda başarılı ve seçkin projelere imza atan Piece of ART News’in de sahibi olan sanatçılar, sergideki resimleriyle ilgili görüşlerini şöyle açıkladılar.

Ressam Günsu Saraçoğlu, “Doğa kusursuz bir dengeyle ayakta… Her canlı yemesi gerektiği kadar beslenip, toprağın ya da havanın tolere edebileceği düzeyde atıklarla yaşamına devam ediyor. Oysa insanın yaptığı tahribat, doğanın tahammülünün çok üstünde. Ben resimlerimde insanlığın, fütursuzca her alana hakim olma isteğinin yarattığı kaosu anlatma çabası içindeyim. Doğanın doğal yapısı tahrip edildikçe, dokular yaratarak doğal dokuya ve doğadaki uyuma dikkat çekmeye çalışıyorum.”

Ressam Dilşad Atasoy, “Köklerden yola çıkarak, yalnızca görüneni değil görünenin altındakini, yüzeysel olanı değil derindekini görüp anlamaya çalışmalı diyorum. Bastığımız, bağlandığımız, bazen ayak bağı sandığımız toprak, konuştuğumuz, unuttuğumuz, teselli bulduğumuz dil, beslendiğimiz ruh, hepsi köklerimiz. Tüm biriktirdiklerimizin zeminine, tüm değerlerimizin derinine yerleşmiş, kaçamadıklarımız… Utanmadan, yok saymadan sahip çıkmamız gereken, bizi biz yapan her şey. Arkamızı dönüp gitsek de, hızımızı hiç kesmeden koşsak da, aynı gökyüzü gibi, bizi her yerde yakalayan köklerimizin, yani bizi biz yapanın inkarı olmaz. Sahiplenip, farkına varalım ki farklılıklarımız eşitlensin, köklerimiz birleşsin ve hepimiz köklerimizin birleştiği yerde buluşalım.”

Kökler sergisiyle sezon açılışını yapan Kent Sanat Galeri yöneticisi Türkan Ulaş da, “Bu anlamlı sergiyle sezona başladığımız için çok mutluyuz, tüm sanatseverleri sergimizi görmek üzere galerimize bekliyoruz.” dedi.

Dilşad Atasoy ve Günsu Saraçoğlu‘nun resimlerini görmek isteyen sanatseverler için, Kökler sergisi 25 Ekim’e kadar Kent Sanat Galeri’de…

Kent Sanat Galeri

Adres: Turan Güneş Bulvarı 701 sokak 20/B Çankaya/Ankara

Tel.: 0312. 439 2022 Gsm: 0532.054 0221

www.kentsanatgaleri.com – info@kentsanatgaleri.com

*****

Önceki

7 Ekim 2018 Pazar Günün Sergileri

Sonraki

Karsanat “Arp ile Mavi Yolculuk”

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar