K.Muzaffer Gençer Arte Padova 2018 İtalya’da

K.Muzaffer Gençer’in Eserleri

Arte Padova 2018 İtalya’da

Haber : Kemal Gönüleri

K.Muzaffer Gençer ; üç ekspresyonist eseriyle PassepARTout Unconventional Gallery Milano Standından çok sayıda İtalyan ve Azerbaycan’lı sanatçının yanı sıra tek Türk sanatçı olarak ARTE PADOVA 2018 Sergisi’nde yer aldı. Standın küratörlüğünü Galerinin Sanatsal Direktörü Elena Ferrari ile Azerbaycanlı ünlü ressam Asmar Narimanbekova birlikte gerçekleştirdi.

Arte Padova , İtalya’nın Padova Şehrinde 28.000 metrekarelik bir alanda, 15.000 den fazla eserin sergilendiği Uluslararası Modern ve Çağdaş Sanat Fuarıdır. Bu yıl 16-19 Kasım 2018 tarihleri arasında 29’ncusu düzenlenen ARTE PADOVA 2018 Sergisi ile K.Muzaffer Gençer ; Paris Art Shopping Carrousel du Louvre Uluslararası Çağdaş Sanat Sergisi‘nden sonra katıldığı yurtdışı sergilerine bir yenisi eklemiş oldu.

Ressam K. Muzaffer Gençer Bu sergiden önce Paris’te Paris Art Shopping Carrousel du Louvre Uluslararası Çağdaş Sanat Sergisi’nden sonra 16 Kasım 2018 tarihinde İtalya Arte Padova ‘da eserlerimin sergilenmesi beni çok duygulandırdı,mutluyum.” dedi.

K.MUZAFFER GENÇER Kimdir?

İstanbul Nişantaşı’nda doğdu. M.Ü. İşletme Fakültesini bitirdi. (2002-2006) YTÜ [İKGM] ve (2007-2011) İTÜ [İTÜSEM] Resim Atölyelerinde eğitim programlarına katılmştır. Banka emekli müdürlerindendir.

Paris, La Capitale Galerie’de (2 yapıtı mevcuttur) 3 kişisel,3’lü grup ve karma, Paris Galerie Celal’de 1 ve Paris Anadolu Kültür Merkezi’nde(2 yapıtı mevcuttur) 3 karma sergisi olmuştur.Paris Art Shopping’ in Paris Carrousel du Louvre (4 kez) ile Côté d’Azur Cannes sergisine, Yunanistan’da 7 ,Amsterdam,Plovdiv’de 1, Berlin‘de 2 karma ve yurtiçi, yurtdışında toplam 200’den fazla sergiye katılmıştır. Tüyap-Artist 19-20-21 ve 24’de yeralmıştır Paris Anadolu Kültür Merkezi,SAKÜDER ve Ressamlar Derneği üyesidir. (6 yıl Ressamlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır).İBB“Senin İstanbul’un” resim yarışması üçüncülük ödülü kazandı.

İki şiir kitabı yayımlanmıştır.

*****

Read Previous

30 Kasım 2018 Cuma Günün Sergileri

Read Next

1 Aralık 2018 Cumartesi Tiyatro Rehberi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: