K.Muzaffer Gençer Art Shopping’de

K.Muzaffer Gençer 4.kez Art Shopping’de

Haber : Kemal Gönüleri

İstanbul’lu Şair Ressam K.Muzaffer Gençer , bu yıl 23’ncüsü düzenlenen ve Dünya Çağdaş Sanatçılarını  ; Louvre Müzesi‘nde biraraya getiren Art Shopping‘e 4. kez katıldı.

Louvre Müzesi Carrousel du Louvre Salonlarında gerçekleşen uluslararası sergiye, Azerbaycan’lı ünlü ressam Asmar Narimanbekova‘nın Galerisi Asmar Art‘dan katılan K.Muzaffer Gençer‘in fovizim etkisi görülen 8 adet ekspresyonist yapıtı yer aldı.

Şair Ressam K. Muzaffer Gençer , Paris Büyükelçimiz İsmail Hakkı Musa  ile eşi Tülay Musa‘nın Sergisini ziyaret etmelerinden duyduğu mutluluğu belirtirken “ Paris Büyükelçimiz Sayın İsmail Hakkı Musa ve Saygıdeğer eşi Sayın Tülay Musa‘nın yakın ilgileri ve sanata verdikleri önem beni çok duygulandırdı ve onurlandırdı. Ayrıca üyesi olduğum Anadolu Kültür Merkezi Başkanı Sayın Dr. Demir Fitrat Önger‘in ziyaretleri ile beni yalnız bırakmayışı büyük destek oldu. Paris Carrousel du Louvre’ da Türk Ressamı olarak bulunmak beni çok mutlu etti. “ dedi.

K.MUZAFFER GENÇER Kimdir?

İstanbul Nişantaşı’nda doğdu. M.Ü. İşletme Fakültesini bitirdi. (2002-2006) YTÜ [İKGM] ve (2007-2011) İTÜ [İTÜSEM] Resim Atölyelerinde eğitim programlarına katılmştır. Banka emekli müdürlerindendir.

Paris, La Capitale Galerie’de (2 yapıtı mevcuttur) 3 kişisel,3’lü grup ve karma, Paris Galerie Celal’de 1 ve Paris Anadolu Kültür Merkezi’nde(2 yapıtı mevcuttur) 3 karma sergisi olmuştur.Paris Art Shopping’ in Paris Carrousel du Louvre (4 kez) ile Côté d’Azur Cannes sergisine, Yunanistan’da 7 ,Amsterdam,Plovdiv’de 1, Berlin‘de 2 karma ve yurtiçi, yurtdışında toplam 200’den fazla sergiye katılmıştır. Tüyap-Artist 19-20-21 ve 24’de yeralmıştır Paris Anadolu Kültür Merkezi,SAKÜDER ve Ressamlar Derneği üyesidir. (6 yıl Ressamlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır).İBB“Senin İstanbul’un” resim yarışması üçüncüsüdür.

İki şiir kitabı yayımlanmıştır.

*****

Read Previous

GENÇ BEYİNLER RESİM SERGİSİ

Read Next

1 Kasım Perşembe Tiyatro Rehberi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: