İDSO’dan muhteşem Yeni Yıl konseri

İDSO’dan muhteşem Yeni Yıl konseri

Haber : Kemal Gönüleri

  • İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ve Anatolian Sopranos Yeni Yıla girerken Müzikseverlere unutulmaz bir akşam yaşattı.

29 Aralık Cuma akşamı Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen İDSO Yeni Yıl Konseri müzikseverler üstünden bir hafta geçmesine rağmen tarafından hala sitayişle konuşuluyor. Konseri izleyenler, Türk ve Dünya sahnelerinde çok başarılı olmuş Anatolian Sopranos grubunun profesyonel sanatçılarıyla unutulmaz bir müzik şöleni yaşadılar.

İDSO’nun bu seneki Yeni Yıl Konseri çok farklıydı. Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda saat 20.00’de başlayan ve ünlü Orkestra Şefi Antonio Pirolli‘nin yönettiği Konserde ; solist olarak “Anatolian Sopranos” grubu sanatçılarından Esin Talınlı, Çiğdem Önol ve Funda Saltaş yer aldı. Seçkin Aryalar ve Türküler sanatseverlerle buluştu.

Orkestra, Maestro ve Anatolian Sopranos Grubu mükemmel bir uyum içinde salonu tıklım tıklım dolduran sanatseverlerle adeta bütünleşti. Çok eğlenceli, dinleyicilerin çılgınca dans ederek, şarkı söylediği muhteşem bir konser gerçekleşti.

Yeni Yıl Kutlaması…

2017’de konserler ve Güney Amerika turnesi ile başarılı bir yıl geçiren İDSO, yılın son konseri sonrası sanatsever dostları ile 2017’yi uğurlayıp 2018’e umutla “merhaba” dediler. Yeni yıl pastası ile ağız tadı ve bereket dilediler. 2018’de keyifli , bol müzikli günler yaşamak dileğiyle…

*****

Önceki

İDSO Kadıköylülerle Buluşuyor….

Sonraki

Usta Sanatçı Münir Özkul Vefat Etti

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar