İDSO,Aya İrini’de İdil Biret’i Ağırlıyor

İDSO,Aya İrini’de İdil Biret’i Ağırlıyor

Haber : Kemal Gönüleri

  • İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ( İDSO ),  Dünya  Çapında Ünlü Piyano Ustamız İdil Biret’i ağırlıyor.
  • İDSO 13 Ekim 2017 Cuma Akşamı Saat 20.00’De Aya İrini Müzesi’nde “ Polonya Haftası Konseri”nde  İdil Biret’e eşlik edecek.
  •  İDSO , Aya İrini’de Avrupa’nın da önemli isimlerinden Polonyalı şef Marzena Diakun tarafından yönetilecek.
Marzena Diakun

İDSO DenizBank Konserleri’nde dünya çapında piyanist İdil Biret bu Cuma akşamı saat 20.00’de Aya İrini Müzesi’nde gerçekleştirilecek olan konserde sanatseverlerle buluşacak. Usta piyanist müzikseverlere unutulmaz bir akşam yaşatacak.

Şeflik yarışmalarında ödülleri olan ve Polonya Kültür Bakanlığı’ndan “ Üstün Başarı Ödülü” bulunan son yılların en önemli kadın şeflerinden Marzena  Diakun İDSO’yu yönetecek. Özellikle Fransa Radyo Filarmoni Orkestrası’ndan sıklıkta davet almakta olan Diakun; Polonya dışında Orta Avrupa ülkelerinde de konserler vermektedir.

İdil Biret

Usta Piyanist İdil Biret 

“Harika çocuk” yasasıyla Paris’te eğitim alan İdil Biret; artık önemli bir marka olarak Türkiye’den çıkan en iyi piyanistlerden biridir, İdil Biret, 1971 yılından beri “Devlet Sanatçısı”dır. Biret,  bugüne kadar seslendirdiği plak ve CD’lerin sayısı 80’i geçmektedir. Bunlar arasında plak tarihinde ilk kez komple proje halinde seslendirilen Beethoven/Liszt Senfonilerinin tamamı, Frederic Chopin‘in bütün piyano eserleri, Johannes Brahms‘ın bütün solo piyano eserleri ve konçertoları, Sergei Rachmaninoff’un bütün piyano eserleri yer almaktadır. Bunlar pek çok eleştirmenin hayranlığı ile karşılanmış ve sanatçının “çağımızın en önde gelen piyano ustalarından biri” olarak nitelenmesine yol açmıştır.

 13 Ekim 2017 Cuma akşamı saat 20.00’de AYA İRİNİ Müzesi’ndeki konserde icra edilecek eserler :

  • Frederic Chopin: Fa Minör Piyano Konçertosu
  • Mieczyslaw Karlowicz : ‘Yeniden Doğuş’ Senfonisi Op.7

İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık; “13 Ekim Cuma akşamı “ Polonya Haftası” çerçevesinde gerçekleştirilecek konserimizde tüm müzikseverleri  Aya İrini Müzesi’nde görmekten mutluluk duyacağız. Kendi branşlarında usta olan iki kadın sanatçının muhteşem resitalini izleyeceğiz” diyor. 

Müzikseverler İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası konserlerine ait biletleri biletix.com’dan temin edebiliyorlar.

*****

Önceki

13 Ekim Cuma GÜNÜN KONSERİ

Sonraki

13 Ekim 2017 Cuma GÜNÜN SERGİLERİ

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar