İDSO Sezonu Aya İrini Müzesi’nde Açıyor

İDSO Sezonu Aya İrini Müzesi’nde Açıyor

Haber : Kemal Gönüleri

  • İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ( İDSO ), 2017 – 2018 Sezonunu Açıyor
  • İdso’nun Yeni Sezon Açılış Konseri 03 Ekim 2017 Salı Akşamı Saat 20.00’De Aya İrini Müzesi’nde
  • İDSO’nun Yeni Sezon Açılış Konseri’ni İsrailli orkestra şefi ve keman sanatçısı Guy Braunstein yönetecek.
  • İDSO, ayrıca Viyola’da Amihai Grosz’a eşlik edecek.

İDSO DenizBank Konserleri 2017–2018 sezonunun açılış konseri, 03 Ekim Salı akşamı saat 20.00’de Aya İrini Müzesi’nde gerçekleştirilecek. Bu klasik müzik akşamında İDSO, dinleyicilere bir müzik ziyafeti sunacak.

Guy Braunstein

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası 2017 – 2018 yılı Yeni Sezon Açılış Konseri’ni 2000 yılından bu yana Berlin Filarmoni Orkstrası’nda görev yapan; dünyaca ünlü İsrailli orkestra şefi ve keman sanatçısı Guy Braunstein yönetecek. İDSO, ayrıca Viyola’da Amihai Grosz’a eşlik edecek.

Amihai Grosz

03 Ekim 2017 Salı akşamı saat 20.00’de AYA İRİNİ Müzesi’ndeki konserde icra edilecek eserler :

  • Wolfgang  Amadeus Mozart – Keman Konçertosu No. 5
  • William Walton – Viyola Konçertosu
  • Antonin Dvorak – Senfoni  No. 8

İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık; “2017 – 2018 yılı yeni sezon açılış konserimizde tüm müzikseverleri 03 Ekim 2017 Salı akşamı Aya İrini Müzesi’ndeki konserimizde görmekten mutluluk duyacağız. Orkestramızı geliştiren ve dinleyicimizi heyecanlandıran programlarla yeni sezonda da dinleyicilerimizle buluşmak bize sonsuz bir heyecan ve mutluluk veriyor ” diyor.

Müzikseverler İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası konserlerine ait biletleri biletix.com’dan temin edebiliyorlar.

www.idso.gov.tr

İdso Yönetimi

Müdür : Sezai Kocabıyık

Müdür Yardımcısı : Hülya Özalaşar

Program Koordinatörü : Bülent Evcil

Orkestra Şefi: Ender Sakpınar

Yönetim Kurulu;

Ender Sakpınar, Sezai Kocabıyık, Hülya Özalaşar, Bülent Evcil, Erkut Gökgöz, Timuçin Abacı

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nın Ana Sponsoru  DENİZBANK’tır.

  • DenizBank, bir SBERBANK kuruluşudur.

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası hakkında Kurumsal Bilgi

Temeli 189 yıl önce 1827’de Donizetti Paşa’nın kurduğu Mızika-i Humayun Orkestrası’na dayanan İstanbul Belediyesi Şehir Orkestrası, besteci Cemal Reşit Rey yönetiminde 1945 yılında kuruldu.1972 yılında ise Kültür Bakanlığı’na bağlanarak İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası adını aldı. İstanbul’un müzik yaşamında önemli bir yeri olan İDSO, Orkestra şefi Prof. G.E. Lessing ve müdür Mükerrem Berk döneminde düzenli konserler vermeye başladı. Dünyaca ünlü yerli ve yabancı solistlere eşlik eden İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, yurtiçi turnelerin yanı sıra Türk sanat ve kültürünü yurtdışında da başarıyla temsil etti. İstanbul, Ankara, Bratislava ve Patras uluslararası festivallerinde konserler gerçekleştirdi. İspanya, İtalya, Yugoslavya, Çekoslovakya, Avusturya, Yunanistan ve ABD’nin Memphis kentinde açılan “Muhteşem Süleyman” sergisinde konserler verdi.  Münih’te “Europa Musicale” Festivali’nde ve Yunanistan’da Atina Festivali’nde Türkiye’yi temsil etti. Bulgaristan’a yapılan 15 günlük turnenin yanı sıra, Japonya’ya Asya Orkestralar Haftası’nın açılış konserini vermek üzere davet edildi ve büyük başarı kazandı. Mısır’ın Kahire ve İskenderiye kentlerindeki konserleriyle de büyük takdir alan İDSO, ayrıca Almanya İspanya ve İtalya turnelerini gerçekleştirdi.

*****

Önceki

İKİ KURBAĞA – Öykü

Sonraki

Han’da Dostluk ve Sanat Sempozyumu Başlıyor

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar