İDSO GüneyAmerika Turnesinden döndü

İDSO Güney Amerika Turnesinden döndü

Haber : Kemal Gönüleri

  • Brezilya, Peru, Arjantin ve Şili’de çok başarılı konserler veren İDSO İstanbul’a döndü.
  • İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık ”Güney Amerika Konser Turnemizde ülkemizi ve İstanbul’umuzu geniş kitlelere duyurduğumuz için çok mutluyuz. “

Başarılarına bir yenisini daha ekleyen İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Dr. Martin Ochs Konzert und Tourneemanagement’in organizasyonu ile 18 Haziran 2017 tarihinde 12 günlük Güney Amerika konser turnesinden başarılarla dolu bir karne ile İstanbul’a döndü.

Brezilya, Peru, Arjantin ve Şili’nin en büyük konser salonlarında müzikseverlerle buluşan İDSO, turne boyunca dört ülkede altı konser verdi. Şef Milan Turkovic yönetiminde solist Vadim Repin(keman) ve solist Rebekka Hartmann (keman)’a eşlik eden İDSO, bu konserlerinde Türk eserleri olarak Nevit Kodallı’nın “Telli Turna” Orkestra Süiti ve Ferit Tüzün’ün “Esintiler”ine de yer verdi. Konser programında ayrıca; Jan Sibelius, Antonin Dvorak ve MaxBruch eserleri yer aldı.

Güney Amerika Konser Turnesi Brezilya’nın Sao Paulo ve Rio de Janeiro şehirlerindeki üç konserle başladı. İDSO, Sao Paulo’da 20 ve 21 Haziran’da Sao Paulo Konser Salonunda Şef Milan Turkovic yönetiminde solist Vadim Repin’e eşlik etti. Brezilya’daki üçüncü konser 22 Haziran’da Rio de Janeiro’da Rio de Janeiro Belediye Tiyatrosu’nda gerçekleşti İDSO, solist Rebekka Hartmann’a başarıyla eşlik etti.

Güney Amerika Konser Turnesi, Peru’nun başkenti Lima’da Büyük Ulusal Tiyatro’daki konser ile devam etti. İDSO, 26 Haziran’da Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te Teatro Colon’da Arjantinli müzikseverlere harika saatler yaşatan İDSO Güney Amerika Konser Turnesinin son durağı Şili’nin başkenti Santiago oldu 28 Haziran’da Santiago Sanat Merkezi’nde turnenin son konseri gerçekleşti.

İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık; “Bu Proje de, İDSO ekibi olarak büyük başarı sağladık. Olağanüstü sanatsal değere sahip, dünya çapında şef ve solistlerle gerçekleştirdiğimiz Güney Amerika Konser Turnemizde ülkemizi ve İstanbul’umuzu geniş kitlelere duyurduğumuz için çok mutluyuz. Turne sırasında Türkiye’deki dostlarımızın ve medyamızın gösterdiği ilgi ve desteğe de teşekkür ediyoruz. İstanbullular ve İstanbul’u ziyaret edenlerle yeni sezonda İDSO konserlerinde buluşmak üzere tüm dostlarımıza iyi günler diliyoruz” dedi.

www.idso.gov.tr

*****

Önceki

TGC Mustafa Yücel’i Mezarı Başında Andı

Sonraki

9 Temmuz Pazar GÜNÜN KONSERİ

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar