İDSO Eğlenceli Konserle “Yaza Merhaba” dedi

İDSO Eğlenceli Konserle “ Yaza Merhaba” dedi

Haber : Kemal Gönüleri

  • Sezonun son konseri öncesinde İDSO’nun 14 yıldır ana sponsoru olan Denizbank’a da teşekkür plaketi takdim edildi.
  • Konserde İtalyan şef Carlo Rizzari ve tenor Aydın Uştuk’a eşlik eden İDSO, sezonun son konserinde çok başarılı bir performans gösterdi.
Genç Sanatsever Sanatçılara Çiçek Takdim etti.

İDSO DenizBank Konserlerinin 2018 yılı ilk yarı yıl sezon konseri Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapıldı. 2150 kişilik salon ve balkon tamamen müziksever İDSO dostları ve izleyicileriyle doluydu. Konser öncesi İDSO’nun 14 yıldır ana sponsoru Denizbank’a da teşekkür plaketi takdim edildi.

şef Carlo Rizzari ve tenor Aydın Uştuk Seyirciyi selamlıyor.

“ YAZA MERHABA” Konserinde İtalyan şef Carlo Rizzari ve tenor Aydın Uştuk’a eşlik eden İDSO, sezonun son konserinde çok başarılı bir performans gösterdi.

Konserde, Gioacchino Rossini’nin “Semiramis Uvertürü”, Gaetano Donizetti’nin “Una Furtiva Lagrima”, Eldo Di Lazzaro’nun “Chitarra Romana”, Pietro Mascagni’nin “Intermezzo Da Cavallleria Rusticana”, Alberto Barberis’in “Munasterio ‘E Santa Chiara “, Enrico Cannio’nun “ O Surdato Innamorato”, Giacomo Puccini’nin “ Intermezzo Da Manon Lescaut”, Ernesto De Curtis’in “Torna A Surriento”, Luigi Denza’nın “ Funiculi Funicula”, Giuseppe Verdi’nin “Sinfonia A I Vespri Siciliani”, Giovanni Capurro’nun “O Sole Mio” eserleri icra edildi.

Büyük beğeni toplayan konserde alkışların ardından bizim ezgilerimiz icra edildi: “ Bitez Yalısı” ve “ Memleketim”. Tüm dinleyicilerin birlikte seslendirdiği her iki eserle bu coşkulu konser sona erdi.

Konser sonrası sanatçılar arasında kısa bir kutlama da yapıldı.

*****

Önceki

29 Mayıs 2018 Salı Günün Sergileri

Sonraki

30 Mayıs Çarşamba İstanbul&Ramazan

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar