Gülay Çetin’in Sergisi Akyol Art Center’de

Gülay Çetin’in ilk sergisi

Akyol Art Center’de

Haber : Kemal Gönüleri

  • Sergi 15 Şubat’a kadar Akyol Art Center’de Sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Ressam Ayla Akyol’un sahibi bulunduğu Akyol Art Center , Gülay Çetin’in Benim Dünyam / My Word isimli ilk kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

1 Şubat 2018 Perşembe günü saat 17.00‘de düzenlenen bir kokteyl ile Sanatseverlerin beğenisine sunulacak olan Gülay Çetin’in Benim Dünyam / My Word isimli ilk kişisel sergisi için Akyol Art Center‘den yapılan yazılı açıklamada ;

“BENİM DÜNYAM – Gülay Çetin My Word Eserleri ile çağdaş sanata yeni bir soluk getiren Gülay Çetin, ilk kişisel sergisi “BENİM DÜNYAM” ile 1 Şubat 2018 tarihinde Nişantaşı Akyol Art Center’da sanatseverler ile buluşuyor.

İzmirli genç sanatçı tiyatronun tozlu sahnelerinden tuvaline yaptığı yolculukta daha çok renkleri ön plana çıkartıyor, zıtlıkların ahenkli uyumunu ve en önemlisi kendini keşfetme arzusunu sizler ile paylaşıyor. İzmir’de başlayıp İstanbul’da devam eden yaşamı boyunca hep daha derini görmeyi, yol ayrımlarında renkleri birbirine karıştırıp kendi resmini yaratmayı, gizem dolu iç dünyasını tuvallerde dışa vurmayı tercih eden Gülay Çetin, “BENİM DÜNYAM” sergisi ile düşsel bir çember oluşturarak bu çembere sizleri de dahil etmeyi planlıyor.

Nişantaşı Akyol Art Center’da 1-15 Şubat tarihleri arasında siz sanat severlere kapısını açacak olan “BENİM DÜNYAM” ile Gülay Çetin, sizleri de kendi dünyanızı keyfetmeye davet ediyor. Gülay Çetin: Gülay çetin 13 Temmuz 1993 tarihinde İzmir’de dünyaya gözlerini açtı. İzmir’de büyükannesi ve büyükbabası ile büyüyen Gülay, çocukluğunun büyük bölümünü çocuk tiyatroları izleyerek geçirdi. Lisede Kadın Giysi Modalistliği okudu. Üniversitede ise Moda Tasarım ile devam ederken okulu yarım bırakarak İzmir’e dönüp hayallerinden peşinde koşmaya karar verdi. “Ah Şu Gençler” oyununda rol alan Gülay daha profesyonel bir eğitim alıp sağlam adımlar ile yoluna devam etmek için İstanbul’a taşındı ve Ayla Algan oyunculuk okulunda kamera önü oyunculuk eğitimini tamamladı. Proje bekleme döneminde hobi olarak yağlı boya resim tablo yapmaya başladı ve bu alandaki yeteneği kısa sürede keşfedildi. İlk olarak karma bir sergide büyük ilgi ve talep ile karşılaşınca ilk kişisel sergisini açma arzusu ile çalışmalara başladı. Bu esnada oyunculuk ile bağını koparmadan yoluna devam eden Gülay Çetin diğer günlerini değerlendirmek için gittiği EKS Mutfak Akademisi Profesyonel Pasta ve Ekmek bölümünü bitirerek bu alanda da profesyonelleşmeyi başardı. Yarattığı muazzam tatlar sayesinde İstanbul’da anlaşmalı olduğu gözde mekanlarında da kişilerin damak zevkine hitap etmeye başladı… Gülay Çetin “BENİM DÜNYAM” sergisi ile 1 Şubat Perşembe Günü Akyol Art Center’da! denildi.

Gülay Çetin‘in Benim Dünyam / My Word isimli ilk kişisel sergisi 15 Şubat‘a kadar Akyol Art Center’de Sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Adres: Akyol Art Center, Şakayık Sk. Desen Apt. N:17 D:1 Teşvikiye-İstanbul 

Tel: 0(212) 231 61 50

Gülay Çetin Kimdir?

Gülay çetin 13 Temmuz 1993 tarihinde İzmir’de dünyaya gözlerini açtı. İzmir’de büyükannesi ve büyükbabası ile büyüyen Gülay, çocukluğunun büyük bölümünü çocuk tiyatroları izleyerek geçirdi. Lisede Kadın Giysi Modalistliği okudu. Üniversitede ise Moda Tasarım ile devam ederken okulu yarım bırakarak İzmir’e dönüp hayallerinden peşinde koşmaya karar verdi. “Ah Şu Gençler” oyununda rol alan Gülay daha profesyonel bir eğitim alıp sağlam adımlar ile yoluna devam etmek için İstanbul’a taşındı ve Ayla Algan oyunculuk okulunda kamera önü oyunculuk eğitimini tamamladı. Proje bekleme döneminde hobi olarak yağlı boya resim tablo yapmaya başladı ve bu alandaki yeteneği kısa sürede keşfedildi. İlk olarak karma bir sergide büyük ilgi ve talep ile karşılaşınca ilk kişisel sergisini açma arzusu ile çalışmalara başladı. Bu esnada oyunculuk ile bağını koparmadan yoluna devam eden Gülay Çetin diğer günlerini değerlendirmek için gittiği EKS Mutfak Akademisi Profesyonel Pasta ve Ekmek bölümünü bitirerek bu alanda da profesyonelleşmeyi başardı. Yarattığı muazzam tatlar sayesinde İstanbul’da anlaşmalı olduğu gözde mekanlarında da kişilerin damak zevkine hitap etmeye başladı…

*****

Read Previous

31 Ocak Çarşamba Sevgiler Alıyorum-Eskici

Read Next

1 Şubat Perşembe Tiyatro Rehberi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: