Gülay Çetin’in İlk sergisi açıldı

Gülay Çetin’in İlk sergisi açıldı

Haber ve Fotoğraflar: Kemal Gönüleri

  • Gülay Çetin’in ‘Benim Dünyam’ isimli kişisel sergisi Teşvikiye’deki Akyol Art Center’de sanatseverlerin izlenimine açıldı…
  • Akyol Art Center’de gerçekleştirilen açılış kokteylinde Genç Sanatçının mutluluğu gözlerinden okunuyordu.
  • On parmağında On marifet olan Sanatçı kendi eliyle yaptığı pastaları , börekleri , kurabiyeleri davetlilere ikram etti.

Gülay Çetin’in ‘Benim Dünyam/ My Word’ isimli ilk kişisel sergisi Ressam Ayla Akyol’un sahibi bulunduğu Akyol Art Center‘in ev sahipliğinde Sanatseverlerle buluştu. Çok sayıda davetlinin katıldığı açılış kokteylinde Sanatçı kendi elleriyle yaptığı pastaları, börekleri, kurabiyeleri Davetlilere ikram etti. Gülay Çetin‘i bu mutlu gününde başta hocası Eser Sarı olmak üzere , yakın akrabaları, arkadaşları, Sanatçı Dostları, Sanatseverler  ve Medya mensuplarından maxihaber.com sahibi Aykut Altındağ, İstanbul Sanat Magazin‘den imtiyaz sahibi Kemal Gönüleri ile yazar Necati Mumay, Pervinart.com‘dan Deniz Tokgöz yalnız bırakmadılar. Sanatseverler tarafından oldukça beğenilen sergi ilgili olarak yapılan sunumda şöyle denildi:

“İzmirli genç sanatçı tiyatronun tozlu sahnelerinden tuvaline yaptığı yolculukta daha çok renkleri ön plana çıkartıyor. Sanatçımız, zıtlıkların ahenkli uyumunu ve en önemlisi kendini keşfetme arzusunu siz sanatseverlerle paylaşıyor. İzmir’de başlayıp İstanbul’da devam eden yaşamı boyunca hep daha derini görmeyi, yol ayrımlarında renkleri birbirine karıştırıp kendi resmini yaratmayı, gizem dolu iç dünyasını tuvallerde dışa vurmayı tercih eden Gülay Çetin, BENİM DÜNYAM sergisi ile düşsel bir çember oluşturarak bu çembere sizleri de dahil etmeyi planlıyor”

İlk sergisini açmanın heyecanı gözlerinden okunan Gülay Çetin ; davetlilerle birebir ilgilendi , anı fotografları çektirdi , en büyük mutluluğunu ise hocası Eser Sarı‘nın sergisini ziyarete geldiği dakikalarda yaşadı.

Gecenin en büyük sürprizini ise değerli Sanatçı Akın Ok‘un kokteyl esnasında Gülay Çetin ve Ayla Akyol için Galeri içerisinde yazıverip okuduğu akrostiş şiirleri davetliler tarafından çok beğenildi.

Gülay Çetin’in ‘Benim Dünyam/ My Word’ isimli ilk kişisel sergisi, 15 Şubat’a kadar Akyol Art Center‘de Sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

Adres: Akyol Art Center, Şakayık Sok. Desen Apt. N:17 D:1 Teşvikiye-İstanbul

Telefon: 0(212) 231 61 50

*****

 

Önceki

“Benim Dünyam” Akyol Sanat’ta

Sonraki

3 Şubat Cumartesi Tiyatro Rehberi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar