FAMELOG ACADEMY’nin Kadrosu göz kamaştırıyor

FAMELOG ACADEMY’nin

Kadrosu göz kamaştırıyor

Haber : Kemal Gönüleri

Türkiye’nin en önemli, tarihi ve artistik platosu Beykoz Kundura’da yer alan Famelog Academy, 2019-2020 döneminde eğitimlerinin kapsamını genişleterek “okul” formatına geçiş yaptı.Sanat ve medya akademisi Famelog Academy; Alican Yücesoy’un da eğitmen kadrosunda yer aldığı 36 haftalık Oyunculuk Okulu ve 24 haftalık Senaryo Yazarlığı Okulu’yla güçlü bir başlangıç yapıyor.

Usta oyuncu, senarist ve yönetmenlerin eğitim vereceği, özel isimlerin atölye çalışmaları gerçekleştireceği Oyunculuk Okulu için başvurular 20 Eylül Cuma akşamına kadar kabul ediliyor. Alanında uzman öğretim görevlileri ve önemli sektörel konuklarla birlikte geliştirilen senaryoların, ulusal ve uluslararası medya endüstrisine sunulabilecek projeler haline getirileceği Senaryo Yazarlığı Okulu için son başvuru tarihi ise 25 Eylül Çarşamba. 

Yeni dönemde eğitimlerini bir okul disipliniyle hayata geçiren ve eğitimlerinin kapsamını genişleten Famelog Academy, her biri alanında usta isimlerin vereceği derslerle sinema-TV sektörüne tam donanımlı yetenekler kazandırmayı hedefliyor.

30 Eylül Pazartesi günü başlayacak Oyunculuk Okulunda Alican Yücesoy ve Barış Kışlak Sahne Çalışması, Esra Bağışgil Oyunculuğa Giriş, Nilay Erdönmez Diksiyon ve Etkili Konuşma, Handan Öztürk Oyuncu ve Senaryosu, Celal Eldeniz ise Audition Teknikleri derslerini verecek. Ana derslerin yanı sıra, her biri alanında çok önemli sürpriz oyuncu ve yönetmenler de, dönem boyunca farklı konulara odaklanan atölye çalışmaları yaparak öğrencilerle buluşacaklar. CV, headshot ve demo reel ile yapılacak başvuruların değerlendirilmesinin ardından öğrenciler, başlangıç-orta-ileri olmak üzere üç farklı seviyede uygun sınıflara yerleştirilecek. Toplam 36 hafta süren 3 kur halinde düzenlenen Oyunculuk Okulunda eğitimini tamamlayanlar, katılım belgesi almaya hak kazanacaklar.

Senarist, yazar ve yönetmen Handan Öztürkün gerçekleştireceği Senaryo Yazarlığı Okulu ise 29 Eylül Pazar günü başlayacak ve 24 hafta sürecek. Okulda, uzman öğretim görevlileri ve önemli sektörel konuklarla birlikte geliştirilen senaryolar, başarılı yönetmen ve senaryo doktoru Tevfik Başer tarafından değerlendirilerek ulusal ve uluslararası medya endüstrisine sunulabilecek projeler haline getirilecek. Seçilen bir proje Famelog Academynin içyapısında; yönetmenlik, sanat yönetmenliği ve oyunculuk atölyelerinin iş birliğiyle hayata geçirilecek. Proje daha sonra, ulusal ve uluslararası film endüstrisine ve festivallere sunulacak.

Famelog Academynin yeni dönem programında ayrıca Sanat Yönetmenliği Okulu, Müzikal Oyunculuk Okulu, Ömer Faruk Sorak ile Yönetmenlik Atölyesi gibi birçok kapsamlı eğitim daha yer alıyor.

FAMELOG ACADEMY HAKKINDA

Oyunculuktan yönetmenliğe, senaryo yazarlığından sanat yönetmenliğine birçok alanda uzun süreli eğitimler ve atölye çalışmaları düzenleyen Famelog Academy, gerek Türkiye’de gerekse global düzeyde medya, eğlence ve sanat alanlarında standartları yükseltmeyi hedefliyor.

Türkiye’nin en önemli, tarihi ve artistik platosu olan Beykoz Kundurada yer alan sanat ve medya akademisi Famelog Academy, öğrencilere benzersiz bir ortamda eğitim alma fırsatı sunuyor. Pek çok dizi ve filmin set ortamına da tanıklık edebilen öğrenciler, her biri alanında uzman ve öncü isimler tarafından edindikleri teorik bilgileri pratiğe dökme şansı elde ederken profesyonel hayata da hazırlanıyor.

Famelog Academy 

Adres:  Beykoz Kundura – Yalıköy Mah.  Süreyya İlmen Cad. No:1 Beykoz/İstanbul

Detaylı bilgi ve kayıt için: 0542 301 32 63 

academy@famelog.com

instagram.com/famelogacademy

twitter.com/famelogacademy

facebook.com/famelogacademy

*****

Read Previous

4 Eylül 2019 Çarşamba Günün Sergileri

Read Next

‘‘İlk Nefesten Son Nefese Kadar Nefes Alma Sanatı’’

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: