Estel Lita Russo Kukla Sergisi

Estel Lita Russo Kukla Sergisi

Haber : Kemal Gönüleri

Ayşe Takı Galerisi’nin Nisan ayı çocuk etkinliklerinin ikincisi olan ve 23 Nisan Çocuk Bayramını da kapsayan Estel Lita Russo kukla sergi ve gösterisi 18 Nisan’da açılıyor.

Ayşe Takı Galerisi‘den yapılan yazılı açıklamada ; “BU SERGİDE İÇİNİZDEKİ ÇOCUK DİLE GELECEK! Kukla Sanatçısı Estel Lita Russo’nun kuklaları 18-28 Nisan tarihleri arasında Ayşe Takı Galerisi’nde Kukla severlerle buluşuyor! Çocuklar, gençler ve yetişkinler: gösteriler ve çeşitli sürprizlerin sizleri beklediği bu sergiyi sakın kaçırmayın!” deniliyor.

ESTEL LİTA RUSSO KİMDİR?

Estel Lita Russo kukla yolculuğuna başladığında sekiz yaşındaydı. İpliklerden düğümler yapıp onları seslendirir ve oynatırdı. Yıllarca, bilgisayar eğitimciliği kariyerinin yanı sıra; kukla yapımı, oynatımı ve kariyerini destekleyici çeşitli eğitimlere katıldı. 2010 yılında ise KukLita Kukla projesini hayata geçirdi.

2014 ve 2016 yıllarında sırasıyla; çocuklarda obezite ile ilgili “Gülsu’nun Sağlığa Yolculuğu” ve trafik kurallarıyla ilgili “İyi Trafik Canavarı Bugi” isimli iki kukla oyunu yazdı. Yazdığı ve kuklalarını tasarladığı bu oyunları çeşitli kukla festivallerinde ve mekanlarda sergiledi. Ayrıca, 2016 yılında ilk videosunu paylaştığı KukLita Youtube kanalında her yaştan izleyiciyle buluştu.

Asistanı Gülay Tepe ile birlikte kendi favorileri olan Kuki, Bukle, Zencefil ve Tiki Canan karakterlerinin de içinde olduğu yüzden fazla karakter tasarladılar. Estel Lita Russo kuklaları tasarlamakla kalmıyor onlara uygun kısa skeçler yazıp izleyiciyle buluşturuyor. Ayrıca çocuklara, gençlere ve yetişkinlere kukla yapımı, oynatımı ve stop motion çalıştayları düzenliyor.

Estel Lita Russo Kukla Sergisi Ayşe Takı Galerisi’nde 28 Nisan’a kadar gezilebilir.

AYŞE TAKI GALERİSİ

Adres : Şakayık Sok. 53 Tuna Palas Daire: 1 Teşvikiye/İstanbul

Tel: 0212 343 21 54

*****

Önceki

Rekreasyon Derneği Edirne Kültür Gezisi

Sonraki

“Efsane Kuşlar” Art212 Sanat’ta

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar