Ece Mumay Albüm Tanıtım Konseri

‘Odamdan’ şarkısını ilk kez Zorlu’da okudu:

Ece Mumay Albüm Tanıtım Konseri

Haber : Kemal Gönüleri

Müzik hayatını konservatuar eğitimiyle birlikte sürdüren genç sanatçı Ece Mumay’ın Pasaj Müzik’ten çıkan ilk albümü “Odamdan” için Zorlu Center’de tanıtım konseri düzenlendi. Zorlu’nun Meydan katındaki Eattely mekânındaki konsere davetliler ve basın mensupları katıldı…

Sahnede iki saatten fazla kalan Ece Mumay kendi şarkılarını okumaktan mutlu olduğunu söyleyerek, 6 aylık bir çalışma sonucunda ortaya çıkan ‘Odamdan’ albümüne emek veren Emre Duymaz’ın şahsında Pasaj Müzik’e teşekkür etti. Ailesinin kendisine destek verdiğini de söyleyen sanatçı, konservatuar eğitimine de aksatmadan devam ettiğini sözlerine ekledi…

Konserde kendi şarkılarını arka arkaya okuyan sanatçı, salonu dolduran konuk ve hayranlarına güzel bir gece yaşattı. Konserin sonlarına doğru ise sahneye getirilen sürpriz albüm pastası kesildi. Ece Mumay, bu sürpriz karşısında duygulanarak arkadaşlarına teşekkür etti. Daha sonra albümünü hayranlarına imzaladı

10 parçalık ‘Odamdan’ albümünde, 20 yaşındaki konservatuarlı müzisyenin kendi yazdığı 8 şarkısı yer aldı.

Düzenlemeleri Caner Karamukluoğlu ve Özgür Aksüyek‘in yaptığı albümün hazırlıkları 1,5 yıl sürdü. Mix’i Özgür Aksüyek mastering’i Çağlar Türkmen’e ait albümün müzik direktörlüğünü de Caner Karamukluoğlu yaptı.

*****

5.Single’ı “Bir Vedayla Bir Ömür”

DİNLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

*****

Ece Mumay Kimdir?

8 yaşında gitar çalmaya başlayan Ece Mumay çok küçük yaşlardan itibaren müzik ile iç içe büyümüştür. 3 sene kadar İTÜ Konservatuvarı Lise bölümünde okumuş ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na geçiş yapmış ve Lise eğitimini tamamlamıştır En son İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Gitar Bölümü sınavlarını kazanan Ece Mumay eğitimine bu üniversitede devam etmektedir.

Özellikle Youtube’da açtığı kanal ünlü sanatçıların bestelerini yorumlayarak dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Ece Mumay’ın ayrıca kendisine ait olan single’ı “Belki Bir Gün”, dijital müzik platformlarında yayınlanmaya başlamıştır. Yeni çıkan ‘Odamdan’ albümünde ise toplam 10 parça bulunmakta bu albümde 8 şarkının söz ve müziği kendisine aittir.

İstanbul Sanat Magazin Yazarı Necati Mumay‘ın torunu olan ; 1998 İstanbul doğumlu Ece Mumay iyi derecede İngilizce, Almanca orta derecede ise İspanyolca bilmektedir.

*****

Önceki

Tiyatroda Ödüller Sahiplerini Buldu

Sonraki

22 Nisan 2018 Pazar Eskader Ödülleri

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar