Burcu Erkal Salman’ın Sergisi Eva Sanat’ta

Burcu Erkal Salman’ın

Sergisi Eva Sanat’ta

Haber : Kemal Gönüleri

Ressam Burcu Erkal Salman’ın doğaya, önlenemez tüketim hırsına ve geri dönüşüm konusuna dikkat çektiği “Recycle-Çöpten Sanata” adlı sergisi, 28 Eylül 2019 Cumartesi günü İş ve sanat dünyasından önemli isimlerin katılımıyla düzenlenen bir kokteylle Eva Sanat Galerisi’nde açıldı.

Resim çalışmalarının yanı sıra düzenlediği ve katıldığı uluslararası workshoplar ve sosyal sorumluluk projeleriyle de tanınan Ressam Burcu Erkal Salman’ın “Recycle-Çöpten Sanata” adlı 5. solo sergisi sanatseverlerin beğenisine sundu. 2004’te ilk kişisel sergisini açan ve çalışmalarıyla Polonya’nın Jan Dlugosz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin desteklediği Uluslararası Sanat Sergisi’ne davet edilen tek Türk sanatçı unvanını taşıyan, Amerika, Hollanda, Rusya, Yunanistan ve Bulgaristan’daki sanatseverlerin koleksiyonlarında da eserleri bulunan Burcu Erkal Salman, “Recycle-Çöpten Sanata” sergisiyle tükenmekte olan doğanın sözcüsü olma misyonunu üstleniyor. Burcu Erkal Salman, “Recycle-Çöpten Sanata” sergisi , Eva Sanat Galerisi’nde 15 Ekim 2019 tarihine kadar Sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

Eserlerinde doğaya, önlenemez tüketim hırsına ve geri dönüşüm konusuna dikkat çeken Burcu Erkal Salman, “Recycle-Çöpten Sanata” sergisinde her gün tüketmekte olduğumuz ürünlerin atıklarına ve ambalajlarına sanatsal dokunuşlarıyla yeni bir ruh kazandırarak, yoğun kullandığı boya katmanlarıyla tüketim çılgınlığını ifade ediyor.

Eva Sanat Galerisi

Adres : Bagdat Caddesi No:454/2 Suadiye-Kadıköy/İstanbul

Burcu Erkal Salman Kimdir?

1979’da İstanbul Nişantaşı’nda doğdu. Resim merakı, öğrencilik yıllarından önce başlayarak, okul sergileriyle devam etti. 1995’te LCC Lisan ve Kültür Merkezi’nde bir yıl stilistlik eğitimi aldı. Ardından moda tasarımı eğitimi için gittiği Los Angeles American Intercontinental University’e devam etti. 1999’da özel bir resim atölyesinde eğitim almaya başlayarak, çocukluğundaki pastel boyalara veda edip, yağlı boyayla yoluna devam etti. 2000-2004 arasında 3 karma sergiye katılan Burcu Erkal Salman, 2004’te ilk kişisel sergisini açtı. 2005’te sağlık sorunları nedeniyle resme ara veren Salman, 2000-2005 arasında figüratif olan tarzını, resme geri döndüğü 2011 yılında sürrealist ve kavramsal boyuta taşıdı. Resimleri, manevi dünyanın sembollerle bezenmiş soyut boyutuna geçmiş oldu. İçindeki hayalperest kadını tuvaline aktararak, resminde kendisi olan bir yola çıktı. Sanatçı çalışmalarına kendi atölyesinde devam ediyor. Sanatçının bugüne kadar toplam 35 karma 4 kişisel sergisi bulunuyor.

*****

Read Previous

Kadıköy Sinemasında “SoMbahar” sergisi

Read Next

1 E K İ M 2019 S A L I Günün Sergileri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: