Boğaç Yüzgül’e Bir Ödül Daha

Boğaç Yüzgül’e Bir Ödül Daha

Haber : Kemal Gönüleri

  • Yarışma da birinciliği ‘Creamansiter’ adlı eseriyle Fransız Sanatçı Josephine Stillere, Türkiye’den Boğaç Yüzgül’ün ‘Greentill’ adlı eseri ikincilik ödülü , üçüncülüğü ise Güney Koreli sanatçı Etui maie-Tirng, ‘Selectira’ adlı çalışmasıyla kazandı.

Artespana Art Sociatay tarafından, dünya genelinde düzenlenen ‘Sanatta Çağdaşlaşma (Modernizasione El En Arte)’ isimli yarışmada, Türkiye’den Boğaç Yüzgül’ün ‘Greentill’ adlı eseri ikincilik ödülü kazandı.

Merkezi Barcelona’da bulunan Artespana Art Sociatay tarafından, on sekiz yıldır dünya genelinde yarı profesyonel sanatçılara yönelik olarak düzenlenen Sanatta Çağdaşlaşma (Modernizasione El En Arte) isimli yarışmada, Türkiye’den Boğaç Yüzgül’ün ‘Greentill’ adlı eserine ikincilik ödülü geldi.

123 ülkeden 324 eserin mücadele ettiği yarışmada, birinciliği ‘Creamansiter’ adlı eseriyle Fransız Sanatçı Josephine Stillere, üçüncülüğü ise Güney Koreli sanatçı Etui maie-Tirng, ‘Selectira’ adlı çalışmasıyla kazandı.

Aynı zamanda Uluslararası Mutfak Sanatçıları ve Gurmeler Birilği Yönetim Kurulu Onursal Üyesi de olan Gastronomi Uzmanı ve Sanatçı Boğaç Yüzgül, yerli ve yabancı birçok gastronomi ve sanat eleştirmenliği kulüp ya da derneğinin üyesi konumunda bulunuyor.

Öte yanan, söz konusu ödülün ; Boğaç Yüzgül’ün sanat alanında elde ettiği beşinci ödül olduğuna da dikkat çekiliyor.

Boğaç Yüzgül Kimdir?

7 Mayıs 1971 İstanbul doğumlu olan Boğaç Yüzgül, yarı zamanlı devlet konservatuarı şan ve armoni bölümünü bitirdi. Klasik müzik alanında çeşitli korolarda koristlik ve çeşitli müzik gruplarında aranjörlük ve beste çalışmalarında bulundu. Mutfak Sanatları ve Gastronomi üzerine aldığı yüksek eğitimin ardından, Gazi Üniversitesi Gazetecliik bölümünden de mezun olan Yüzgül, on iki yıl parlamento muhabirliği, on yıl da ayın yönetmenliği dalı olmak üzere birçok alanda çalıştı.

Ödülleri

On ikisi gastronomi, yirmi altısı gazetecilik ve beşi sanat olmak üzere; 40’ı aşkın ödülün sahibi olan Yüzgül’ün yayınlanmış iki kitabı, 778 köşe yazısı, 122 bilimsel makalesi ve otuz altı yazı dizisi bulunuyor…

21 Aralık 2011 tarihinde kamu hizmetine başlayan Boğaç Yüzgül, tüm çalışmalarını gönüllülük esasına göre yürütmekte ve birçok Sivil Toplum Kuruluşları’nda ve yayın kuruluşlarına gönüllü olarak danışmanlık yapmaktadır.

*****

Önceki

Çok Acı Bir Kayıp Şermin Güner Hocamız Vefat Etti

Sonraki

ABD tarihinin en büyük gizli operasyonu!

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar