Bodrum Çalıştayı ve Sergisi Sona Erdi

Bodrum Çalıştayı ve Sergisi Sona Erdi

Haber : Kemal Gönüleri

22 Eylül‘de başlayan Bodrum Çalıştayı ve Sergisi , 2 Ekim 2017 Pazartesi günü sona erdi.

Nergis Orhon Soydaner, Bodrum Çalıştayı ve Sergisi’nin  sona ermesinden sonra yazılı açıklamada :

“22 Eylül’de 18 sanatçının katılımıyla yapılan Bodrum Turgutreis çalıştayı, 4 günlük canlı performans, Namık Birlik, Mine Arasan atölye ziyaretleri , sanat sohbetleri ve geziler ile bütünleşmiş, 26 Eylül‘de yapılan eserlerle Turgutreis D-Marin Uluslararası Yacht Club’da bir sergi açılmıştır.. Seçkin bir davetli grubunun açılış kokteylinde hazır bulunduğu Sergimizin açılış konuşmasını değerli ressam Muhip Süeltürk  yaptı. 

Nergis Orhon Soydaner, Aysel Çiftçi ‘nin düzenlediği ve Nergis Orhon Soydaner ve Aysel Çiftçi’nin de ayrıca katıldığı sergide yer alan sanatçılar:

Muhip Süeltürk, Beyhan Süeltürk, Adife Candemir Güngör, Arezou Behrang, Aydın Özay, Aynan Çolakoğlu, Ayşe Mutlu, Ayten Mungan, Azniv Çoban, Çağdaş İlim, Diren Ercin Kartal, Ebru Kalgay, Erdoğan Tuncer, Feza Madenli Aktan, Haydar Ekinek, Naime Birsen Dağ, Nazan Sıdalı, Nouzha Bennani, Özlem Ünel, Saida Skalli, Seçil Kartopu, Sevinç Özdoğan, Saime Sayan ve Perihan Yılmaz..

Konuk fotoğraf sanatçısı Cemil Cahit Dumlupınar da bir fotoğrafıyla sergiye katılmıştır.”dedi.

Nergis Orhon Soydaner ve Aysel Çiftçi’nin workshop’a da katıldığını vurgulayan Nergis Orhon Soydaner “Sadece workshop’a katılan isimler şunlardır..: Arezou Behrang(İranlı sanatçı),Aydın Özay, Aynan Çolakoğlu, Aysel Çiftçi, Ayten Mungan, Beyhan Süeltürk, Çağdaş İlim, Diren Ercin Kartal, Ebru Kalgay, Muhip Süeltürk, Naime Birsen Dağ, Nergis Soydaner, Nouzha Bennani (Fas’lı sanatçı), Özlem Ünel, Saida Skalli (Fas’lı sanatçı), Sevinç Özdoğan ve Saime Sayan… Bu sanatçılar dört gün boyunca , hazırlanan çalışma alanında canlı performans yaptılar ve eserlerini sergiye koydular.. Dışarıdan sergiye katılan, eser yollayan sanatçılar ise: Adife Candemir Güngör, Ayşe Mutlu, Azniv Çoban, Erdoğan Tuncer, Feza Madenli Aktan, Haydar Ekinek, Nazan Sıdalı, Yrd.Doç.Dr. Seçil Kartopu , Perihan Yılmaz ve fotoğraf sanatçısı Cemil Cahit Dumlupınar.. Çalıştayımıza ve Sergimize katılan Sanatçılarımıza ve  ilgi gösteren Bodrum’lu Sanatseverlere teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.

Turgutreis D-Marin Uluslararası Yacht Club‘da 2 Ekim‘e kadar devam eden Sergi Bodrum’lu Sanatseverler tarafından ilgi ile izlendi.

*****

Read Previous

“Bir dünya bir çok hikaye” Sergisi tanıtıldı

Read Next

4 Ekim Çarşamba GÜNÜN SERGİLERİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: