Bilkent Piyano Festivali başlıyor

Bilkent Piyano Festivali başlıyor

Haber : Kemal Gönüleri

  • Piyano Meleği Yoonie Han önderliğinde; Müziğin efsaneleri, Bilkent Piyano Festivali’nde öğrencilerle buluşuyor
  • Bilkent Piyano Festivali, 18 – 22 Haziran tarihleri arasında Bilkent Üniversitesi’nde yapılacak.

Müziğin kalbinin atacağı Bilkent Piyano Festivali, 18 – 22 Haziran tarihleri arasında Bilkent Üniversitesi’nde başlıyor. Müzik evreninin en saygın isimlerini buluşturacak festivalin sanat yönetmenliğini Bilkent Üniversitesi’nden Doçent Doktor Yoonie Han üstlenecek. Klasik müziğin yaşayan efsanelerinin Skype ile masterclass yapacağı festival, bu anlamda Türkiye’de bir ilke imza atacak.

Kültürel zenginliği ve multi yönlü yapısıyla öne çıkan Türkiye’nin seçkin eğitim kurumlarından Bilkent Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek festivalde katılımcılar 6 gün boyunca benzersiz bir müzik deneyimi yaşayacak. Müziği hayatının en özel tutkusu olarak kabul eden genç piyanistleri sanatın en önemli aktörleriyle bir araya getirecek festival, sanatçı eğitmenlerle birebir etkileşim kurmak ve piyano sanatına yoğunlaşmak için büyük bir fırsat sunacak.

Yoonie Han ile ilham verici bir müzik serüveni başlıyor

Ruh, hayal gücü ve tutkunun mükemmel harmonisini notalara dönüştüren ve sanatıyla dünyanın en önemli müzik otoriteleri arasında kabul edilen Yoonie Han’ın sanat yönetmenliğindeki festival, piyano performansının uygulama alanlarına gelişmiş sanatsal rehberliğiyle erişim sağlamayı amaçlıyor.

Dünyanın en büyük starlarının mezun olduğu Julliard’da Robert McDonald’ın öğrencisi olarak yüksek lisansını tamamlayan, küresel alanda organize edilmiş en önemli yarışmalarında birincilikle dönen D.M.A Ass. Yoonie Han, Berlin Symphoniker, Housten Senfoni gibi büyük senfoniler ile konserler veren ve albümleriyle Billboard Classaical Chart’da yükselen nadir piyano sanatçıları arasında yer alıyor. Bu zamana kadar birçok festivalde eğitmen olarak bulunan ve idealist bir bakış açısı rehberliğinde genç jenerasyonun eğitimine kendine adayan Yoonie Han, Bilkent Piyano Festivali’ni ilham verici bir deneyime dönüştürmeyi hedefliyor.

*****

Önceki

18 Haziran Pazartesi Günün Sergileri

Sonraki

Çamlıyayla/Bayram Babalar Günü

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar