“Berlin Filarmoni Piyanolu Dörtlüsü” CRR’de

“Berlin Filarmoni

Piyanolu Dörtlüsü” CRR’de

Haber : Kemal Gönüleri

Berlin Filarmoni Orkestrası üyelerinden oluşan Berlin Filarmoni Piyanolu Dörtlüsü; 8 Aralık Pazar günü saat 20.00’de, Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda müzikseverlerle buluşacak.

Markus Groh (piyano), Luis Esnaola (keman), Matthew Hunter (viyola) ve Knut Weber’den (çello)  oluşan dörtlü konserde, kendileri için yazılan eserin Türkiye prömiyerini gerçekleştirecek. “Piyanolu Dörtlü” isimli eser, özellikle Tim Burton‘ın film şarkıları ve “Simpsonlar“ın jenerik müziği ile tanınan Amerikalı film müziği bestecisi Danny Elfman tarafından yazıldı.

Berlin Filarmoni Piyanolu Dörtlüsü CRR’deki konserinde ayrıca; İngiliz besteci Benjamin Britten’in öğretmeni olan F. Bridge’in “Piyanolu Dörtlü İçin Fantezi, H. 94” eseri ile piyanolu dörtlü denince ilk akla gelen bestecilerden olan Brahms’ın “Piyanolu Dörtlü No.1, Sol minör Op. 25” eserini icra edecek.

Kendilerini Piyanolu Dörtlü türüne adayan müzisyenlerin repertuvarında; klasisizm, romantizm ve modernizmin bilindik quartetlerine ek olarak yeni ve keşfedilmemiş eserler de yer alıyor.

Konser biletleri 20 – 30 – 50 ve 80 TL olarak CRR Konser Salonu gişesi ve Biletix’ten temin edilebilir.

*****

Read Previous

İstanbul’u Koşuyorum’da Bir İlk; Paten Yarışı!

Read Next

Ahmet Ündağ’dan Bir Şiir ; FOTOĞRAFLAR

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: