“Barış Yolu” Karma Resim Sergisi

“Barış Yolu” Karma Resim Sergisi

Haber : Kemal Gönüleri

İstiklal Caddesi’nde bulunan Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu Sismanoglio Megaro Sanat Galerisi Barış Yolu Karma Resim Sergisi‘ne ev sahipliği yapacak.

Sismanoglio Megaro Sanat Galerisi’nden yapılan yazılı açıklamada ; “6 Sanatçının aynı konseptte buluştuğu bu sergi de evrensel ilkelerden yola çıkılmıştır. Barış ve dostluk, tüm ülkelerin öncelikle önem verdiği ve simgeleştirdiği kavramlar arasında başta yer almaktadır. İstanbul’da Yunanistan Başkonsolosluğu ile aynı ortak paydada tasarlanmış olan bu sergide, yaklaşık 50 tablo sergilenecektir. Sanat ve kültür şehri İstanbul’un yine tarihi anılarla dolu önemli bir merkezinde, Beyoğlu’nda böyle anlamlı bir sergi olması, sanat adına kıvanç vericidir. Onur duygusuyla sergiye katılan sanatçıların fırçalarından yansıyan biçimler ve renkler, doğal olarak dostluk ve kardeşliğin evrensel izleri olacaktır.

Sanatçılar, sanatın içsel ve evrensel güdüsüyle, kültür – sanat elçileri olarak da sorumluluklarının bilincindedirler ve bu sorumluluğu severek taşırlar. Her sanatçı çağa damgasını vurmak için donanır ve çalışır. Sanat yapıtları da, çağa göre toplumsal dışa vurumu yansıtan aynalardır. Bu bağlamda oluşan anlayış birliğinin yaratacağı sinerji, her ülke için güzel bir paylaşım olacaktır. Yorumsal yapıtlardan oluşacak bu sergi, sanat seyircilerine de aynı duygularla kapılarını açacaktır.” denildi.

Yunanistan İstanbul Başkonsolosu Evangelos Sekeris, tüm Sanatseverleri , 18 Nisan 2018 Çarşamba günü saat 19.00 da düzenlenen bir kokteyl ile açılışı yapılacak olan Barış Yolu Karma Resim Sergisi‘ne davet etti.

Barış Yolu Karma Resim Sergisi‘nde eserleri yer alan Sanatçıların isimleri şöyledir :

Umur Türker, Ahmet Özol, Vural Yıldırım, Feryal Taneri, Verjin Şapçı, Reha Yalnızcık

Barış Yolu Karma Resim Sergisi ; 7 Mayıs‘a kadar Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu Sismanoglio Megaro Sanat Galerisi‘nde Pazartesi – Cuma 15.00-20.00 saatleri arasında Sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

Sismanoglio Megaro – Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu

Adres : İstiklal Caddesi No: 60 Galatadsaray/Beyoğlu-İstanbul

*****

Önceki

18 Nisan Çarşamba Günün Sergileri

Sonraki

19 Nisan Perşembe Tiyatro Rehberi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar