Barış Sanat ve Aşk Büyükada’da

Barış Sanat ve Aşk Büyükada’da

Haber : Kemal Gönüleri

  • Barış , Sanat ve Aşk Temalarını içeren 2017 Yaz Sergisi Büyükada’da Adalar Kültür Derneği’nde 17 Haziran 2017 Cumartesi günü saat 16.00 da açılıyor.

İlk olarak Portofino Açık Hava Müzesinde sergilenen Ressam Nihal Güres‘in çağrısı posta ile yollanan eserler , daha sonra İstanbul, Midilli, Ayvalık’da düzenlenen sergilere katılan proje sergi bu defa 2017 Yaz Sergisi olarak Büyük Ada’da Adalar Kültür Derneği‘nde izleyicilerle buluşacak.

17 Haziran 2017 Cumartesi günü saat 16.00 da düzenlenecek bir kokteyl ile Sanatseverlerin beğenisine sunulacak olan 2017 Yaz Sergisi için Serginin Organizatörlüğünü ve Küratörlüğünü yapan Ressam Nihal Güres 2017 Yaz Sergisi ile ilgili olarak yaptığı yazılı açıklama da ;

“Dünya ne barışsız kalsın, ne de sanatsız..
Ne renkler solsun, ne de dizeler eksilsin.
BARIŞ, SANAT , AŞK/ PEACE ART & LOVE uluslararası posta sanatı projesi 17/23 Haziran tarihleri arasında Adalar Kültür Derneği’nde açılacak.


Japonya’dan, Brezilya’ya kadar dünyanın pek çok yerinden sanatçıların posta yoluyla yolladığı eserler BARIS, SANAT VE AŞK temaları etrafında buluşuyor.
Ressam Nihal Güres’in çağrısı posta ile yollanan eserler ilk olarak Portofino Açık Hava Müzesinde sergilenmişti. Daha sonra İstanbul, Midilli, Ayvalık’da düzenlenen sergilere katılan proje 2017 yaz sergisi olarak Büyük Ada’da izleyicilerle buluşacak. Bu yıl sergimize 2 şiir ve bir kitap konuk oluyor.


Konuk şiir ;
LAVANTA – CEMAL SÜREYA
ELMA – CEMAL SÜREYA
Konuk kitap;
MASUMİYET MÜZESİ – ORHAN PAMUK
Sponsored by Sinan bey Yatçılık A.Ş
İletişim,  
nihalgures333@gmail.com 
Tel, 0532 251 37 99” dedi.

2017 Yaz Sergisine Katılan sanatçılar ;
Ambassade d’utopia, Michiko Kobayashi, Sinan Güres, Ümmühan Yıldız, Sinclair Scripa, Maya lopez de Muro, Meral Ağar, Şölen Kumru, Nebihe Göl, Sabine Reginiar, Serdar Güres, Esin Küçüktatıl, Ümmet Karaca, Ahmet Zaglul, Rana Sirkecioğlu, Emine Kahvecioğlu, Pervin Özen, Özden Başsavcı, Nermin Göktepe, Özlem Seyhun, Robin Chuter, Fernando Calhau, Gülsün Karadayı, Renata Di Palma, Aylin Dönmez,

Dimitra Papandreu, Tiina Kainulainen, Günseli Yetkin, Banu Devrim, Bratt Pott, Martina, Derya Avcı, Andreas Kuntner, Giovanni Strada, Renata Strada, André Robèr, Emine Alışık, Fikri Demirbaş, Nazan Akpınar, Lilian Pacheco, Oktay Kapdan, Petela Pavlidou,Vahit Akan, Etkin Çelikmutlu, Nihal Güres, Roberta Savolini, Tuğrul Çalış, İsmet Arslan, Muhip Süeltürk, Martin Jimenez, Ryusuko Cohen, Moan Lisa, Jon Foster, Ayten Merki Özgökçen, Mahmut İzgören, Jale Palamutcu, Meltem Aktaş.


Konuk sanatçılar
Tankut Bilge, Semiha Berksoy, Mine Arasan, Ender Güzey

2017 Yaz Sergisi , 23 Haziran’a kadar Adalar Kültür Derneği‘nde gezilebilecek.

*****

Önceki

15Haziran Perşembe İstanbul&Ramazan

Sonraki

16 Haziran Cuma GÜNÜN SERGİLERİ

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar