“Atlar, Hatlar ve…” Sergisi 14 Ocak’ta bitiyor

Atlar, Hatlar ve Süleymannâme Sergisi

14 Ocak’ta bitiyor.

Haber : Kemal Gönüleri

  • İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Kültür AŞ’nin projelendirdiği, Süleyman Saim Tekcan’ın 30 yıllık heykel ve gravürlerinden oluşan “Atlar, Hatlar ve Süleymannâme” başlıklı hat ve gravür sergisi, gördüğü yoğun ilgi nedeniyle 14 Ocak tarihine kadar uzatıldı.

1600 yıllık Şerefiye Sarnıcı’nın görkemli ve mistik atmosferinde 24 Ekim’de açılışı yapılan sergiyi bugüne kadar 28 bin 481 kişi ziyaret etti. Sergi gördüğü yoğun ilgi üzerine 14 Ocak 2019, Pazartesi saat 20.00’ye kadar ziyarete açık kalacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Kültür AŞ, Süleyman Saim Tekcan’ın “Atlar, Hatlar ve Süleymanname” adlı hat ve gravür sergisini gördüğü yoğun ilgi üzerine 14 Ocak’a kadar uzattı. Küratörlüğünü Mehmet Lütfi Şen’in üstlendiği sergi, Süleyman Sami Tekcan’ın 30 yıllık heykel ve gravürlerinden oluşuyor.

14 Ocak 2019 tarihine kadar ziyarete açık olacak bu kapsamlı proje sergisi, tarihimizin ve varoluşumuzun kökenlerindeki at imgesini çağdaş sanatta yeniden yorumluyor ve bildiğimiz at türlerine bir yenisini daha ekliyor.

Süleyman Saim Tekcan’ın atı, heykel ve gravür formlarıyla karşımıza çıkıyor. Sarnıcın duvarlarıyla bütünleşen gravürler, suya yansıyan üç boyutlu çalışmalar ve bu çalışmaların duvarlarla örtüşen gölgeleriyle oluşan muazzam görüntüler izleyiciye benzersiz bir sergi deneyimi yaşatıyor.

Serginin yerleşimini Ömer Aydın, Hamza Algül ve Delan Atasayar birlikte hazırladı.

*****

0 Reviews

Write a Review

Read Previous

Tan Oral “Demokratik tartışma” Karikatür Sergisi

Read Next

Plato Sanat’ta ‘HAYDİ/COME ON’ Sergisi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: