“Aşk-ı Muhabbet” Sergisi Akyol Sanat’ta açıldı

“Aşk-ı Muhabbet” Sergisi

Akyol Sanat’ta açıldı

Haber : Kemal Gönüleri

  • Sergi  28 Aralık‘a  kadar Pazar günü hariç diğer günlerde 14.00-19.00 saatleri arasında Akyol Art Center‘de Sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

Ressam Ayla Akyol yönetiminde faaliyetini sürdürmekte olan Akyol Art Center ; 2019 yılının son sergisi “Aşk-ı Muhabbet” Karma Sergisi‘ne ev sahipliği yapıyor.

17 Aralık 2019 Salı günün saat : 17.00’de Akyol Art Center‘de düzenlenen bir kokteylle Sanatseverlerin beğenisine sunulan  “Aşk-ı Muhabbet” Karma Sergisi‘nde Resim, Seramik , Çini, Ebru gibi eserlerin yanı sıra;  Mozaikizm”i geliştiren ve kendi özgün “ mozaik esintisi” tekniğiyle eserler üreten Ressam Büyükelçi Sedef Yavuzalp‘inde bir eseri sergileniyor.

“Aşk-ı Muhabbet” Karma Sergi‘nin açılış kokteyline Sanat Dünyasının önde gelen isimleri katılırken Medya Mensupları ve Sanatseverler de yoğun ilgi gösterdi.

Akyol Art Center‘in sahibi Ressam Ayla Akyol yaptığı açılış konuşmasında 17 Aralık Yüce Mevlana‘nın Ölüm Yıl Dönümü olduğunu belirterek “Yüce Mevlanayı saygı ve sevgi ile bir kez daha anıyoruzdedi. Ardından hazırlanan Pilav üstü kavurma misafirlere ikram edildi.

Akyol Art Center‘in sahibi Ressam Ayla Akyol Sergiye katılan sanatçılara birer Katılım Belgesi takdim etti.

Seramik ve Çini Eğitmeni Değerli Sanatçı Faruk Kırlı tarafından Ayla Akyol‘a kendisinin yapmış olduğu  anlamlı bir seramik tablo hediye edildi.

“Aşk-ı Muhabbet” Karma Sergisi’ne Katılan Sanatçılar :

Ahmet Özol, Alev Demirkesen, Ayda Ersoy, Aydın Sofu, Ayla Akyol, Aynur Yıldırım, Ayşegül Bayraktar, Ayşegül İlerigelen Özdemir, Ayşenur Özsankur, Betül Vural, Cahide Topaloğlu, Canan Arabacı Doğruer, Ceylan Mutlu, Faruk Kırlı, Fehim Güler, Fehmi Bildik, Feriha Aldoğan, Fevziye Özmen, Fügen Ergüven, Gülçin Alpay, Harika Ören, Haydar Şendur Cankutan, Hülya Ataözden, İffet Savcı, Kadir Özak, Nil Batmanoğlu, Nur Ulubil, Nilüfer Batmanoğlu, Nuran Yapıcı, Öznur Balcı, Perihan Bildik, Pervin Bülbül, Sedat Kumova, Tülay Aner Güzeldere, Yasemin Toydemir Balkan, Zerrin Çiğdem Aner ve Sedef Yavuzalp.

Katılım Belgelerinin dağıtımının ardından Araştırmacı Yazar Av. M.Altan Akpınar26 Aralık 2019 Perşembe günü saat: 17.00’de Akyol Art Center‘de yapacağı “Antik Medeniyetler ve Dünya Dışı Varlıkların İzleri” konulu 16. Konferansı hakkında bilgiler verdi. İlgi duyanları Konferansını izlemeye davet etti.

Sergi  28 Aralık‘a  kadar Pazar günü hariç diğer günlerde 14.00-19.00 saatleri arasında Akyol Art Center‘de Sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

Akyol Art Center

Adres : Şakayık Sokak No: 17 Desen apt. kat:1 Teşvikiye

*****

Facebook’ta yer alan diğer Fotograflar için TIKLAYINIZ

*****

*****

Read Previous

TGC Basın Müzesi’nde Resim Atölyesi başlıyor

Read Next

19 Aralık 2019 Perşembe Tiyatro Rehberi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: