Antik Medeniyetler Sergisi Büyükada’da açıldı

“Antik Medeniyetler” Sergisi

Büyükada’da açıldı

Haber ve Fotograflar : Kemal Gönüleri

Bu yıl Büyükada Anadolu Kulübü’nün önerisiyle Akyol Sanat Merkezi kurucusu Ayla Akyol tarafından adalarda yaşayan sanatçıların çoğunlukta olduğu  Adalı Ressamlardan “Antik Medeniyetler‘’ Sergisi düzenlendi.

10 Temmuz 2019 Çarşamba günü saat 18.00‘de Büyükada Anadolu Kulübü‘nde düzenlenen bir kokteyl ile açılışı yapılan  Adalı Ressamlardan “Antik Medeniyetler‘’ Sergisi’nde adalı ressamların yanı sıra; konuk sanatçılar da bu özel ve özerk bir sergide bir araya geldiler.  Adalı Ressamlardan “Antik Medeniyetler‘’ Sergisi’nde  51 Sanatçının  birbirinden ilginç 51 eseri sergileniyor.

Serginin açılış kokteylinde Değerli Sinema Sanatçısı Ediz Hun‘un yanı sıra Galeri Baraz’ın sahibi Yahşi Baraz , Sergide eserleri yer alan Sanatçılar, Davetliler ve Medya mensupları katıldılar.  Değerli Müzisyen Ülkü Moral‘ın akordiyonundan ve piyanosundan dökülen nagmeler de kokteyle ayrı bir renk kattı.

Serginin açılış kurdelesini Beyazperdenin Beyefendi Sanatçısı Ediz Hun, Galeri Baraz’ın sahibi Yahşi Baraz ve değerli Eşi Ressam-Heykeltraş Maria Dimitrova Kılıçlıoğlu Baraz, Ressam Prof. Dr. Ahmet Özol ve Akyol Sanat Merkezi sahibi serginin organizatörü Ressam Ayla Akyol hep birlikte yaptılar.

Son dakika işi çıkması nedeniyle Serginin açılışına katılamayan Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül‘ün  özür mesajı ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu‘nun Serginin açılışı için gönderdiği kutlama mesajı davetliler tarafından alkışlarla karşılandı.

Serginin ilgi odağı elbette Türk Sinemasının Beyefendi oyuncusu Ediz Hun‘du. Ediz Hun tüm zerafeti ile bitmez tükenmez anı fotografı isteklerini büyük bir özveri ile gerçekleştirdi.

İstanbul Sanat Magazin İmtiyaz Sahibi Kemal Gönüleri ; Nisan ayında Yurt Dışı Etkinlikleri nedeniyle 16 Nisan‘da Kilercibaşı Köşkü‘nde düzenlenen geceye katılamayan Ediz Hun‘a “Emeğe Saygı” ödülünü takdim etti. İstanbul Sanat Magazin İmtiyaz Sahibi Kemal Gönüleri “Yarım asırdan fazla bir zamandan beri Türk Sinema Sanatına önemli katkılar sunan Türk Sinemasının Beyefendi Sanatçısı Sayın Ediz Hun’a “Emeğe Saygı” ödülünü sunmaktan büyük bir onur duyuyorum” dedi.  Ödülün takdiminde Ediz Hun “Ödül Gecesine katılamadığım için ödülümü almak bugüne nasip oldu. İstanbul Sanat Magazin’e teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Akyol Sanat Merkezi‘nin sahibi serginin organizatörü Ressam Ayla Akyol ; Adalı Ressamlardan “Antik Medeniyetler‘’ Sergisi’ne katılan Sanatçılara birer Teşekkür Belgesi takdim etti.

Adalı Ressamlardan “Antik Medeniyetler‘’ Sergisi 20 Temmuz 2019 akşamına kadar Büyükada Anadolu Kulübü’nde Sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

*****

Facebook^ta yer alan Fotografları görmek için TIKLAYINIZ

*****

*****

Read Previous

11 Temmuz 2019 Perşembe Günün Sergileri

Read Next

Nilgün Uluğkay Aktürk‘ün Büyükada Sergisi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: