Akyol Sanat’ta Sıra Dışı Bir Sergi

Akyol Sanat’ta Sıra Dışı Bir Sergi

Haber ev Fotograflar: Kemal Gönüleri

  • Uzay ve Uzaylılar Kozmos ve Kozmonotlar isimli resim sergisi Akyol Art Center’da açıldı. Sergide 43 sanatçının eserleri yer alıyor…
  • Sergi, Sanatseverler tarafından 8 Mart 2018 tarihine kadar   Pazar günleri haricinde; diğer günlerde saat 14.00-19.00 arası ziyaret edilebilecek.

Ressam Ayla Akyol yönetiminde faaliyetini sürdüren Akyol Art Center, sıra dışı bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Serginin açılış kokteylinde kalabalık bir da vetli sanatçı ve sanatsever topluluğu hazır bulundu…

Galerinin sahibi Ayla Akyol konuklarına hitaben yaptığı konuşmada, “uzay konusunda böyle bir sergi düzenlemekten son derece mutluluk duyuyorum. Rahmetli Nazan Erkmen Hoca ile sohbetimizde Sergiye katılacağını belirtmişti.. Ancak onun aramızdan zamansız ayrılması bizleri çok üzdü. Sergide rahmetli Nazan Erkmen Hocanın ‘uzaylı at, uzaylı maymun ve uzaylı köpek’ isimli eseri yer alıyor, kendisini özlemle ve saygı ile anıyorum . ” dedi. Nazan Erkmen’in yakın arkadaşı Asuman Karaşabanoğlu da Nazan Erkmen‘i yad eden bir konuşma yaptı.

Sergide eserleri bulunan Sanatçılara teşekkür eden Ayla Akyol, 43 sanatçıya da birer Teşekkür Belgesi takdim etti.

Sıra dışı eserlerin yer aldığı sergide yer alan tablolar davetliler tarafından ilgi ile izlendi.. Bilhassa Eser Sarı‘nın Ayla Akyol‘un uzaylılar tarafından kaçırılmasını konu alan eseri önünde bolca anı fotografı çektirildi.

İşte Sergide Yer alan Sanatçılar ;

Ahmet Özol, Aydın Sofu, Ayla Akyol, Berrak Kanat, Betül Vural, Beyza Bayraktaroğlu, Canan Alkım, Canan Arabacı, Demet Aytuna, Emine Yılmaz, Eser Sarı, Fehmi Bildik, Fevziye Özmen, Gül Batmanoğlu Çetin, Harika Ören, Haydar Şendur Canpolat, Kadir Özak, Kamer Batıoğlu, Kamer Nesrin Gümüşayak, Mehtap Kodaman, Melisa Alataş, Murat Havan, Mutahhar Peker, Nazan Ruhşen Yıldız, Sabahat Bayar, Sedat Kumova, Pınar Sünbül, Akpınar, Nazan Erkmen, Nebihe Göl, Nil Batmanoğlu Külbi, Nilüfer Batmanoğlu, Nur Ulubil, Öznur Balcı, Pervin Bülbül, Serpil Akgün, Sevda Güven Ercan, Şehnaz Aykaç, Tolga Boztoprak, Yasemin Ayvaz, Yasemin Toydemir Balkan ve Zerrin Çiğdemli Aner…

Sergi, Sanatseverler tarafından 8 Mart 2018 tarihine kadar Akyol Art Center‘de Pazar günleri haricinde; diğer günlerde saat 14.00-19.00 arası ziyaret edilebilecek.

Adres: Akyol Art Center, Şakayık Sokak Desen Apt. No: 17 D: 1 Teşvikiye/İstanbul…

*****

Facebook’ta yer alan diğer Fotograflar için TIKLAYINIZ

*****

*****

Önceki

24 Şubat Cumartesi Günün Sergileri

Sonraki

25 Şubat 2018 Pazar Günün Sergileri

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar