Han’da Dostluk ve Sanat Sempozyumu Sona Erdi

Han’da Dostluk ve Sanat Sempozyumu Sona Erdi

Haber : Kemal Gönüleri

Kültür Bakanlığı , Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Rekreasyon Derneği işbirliği ile Han Belediyesi‘nin düzenlediği 3. Uluslararası Handa Dostluk ve Sanat Sempozyumu sona erdi.

3 Ekim‘de açılışı yapılan 3. Uluslararası Handa Dostluk ve Sanat Sempozyumu‘na bu yıl Yurt içinden ve Yurt Dışından toplam 21 Sanatç ve 4 Drama Lideri katıldı.

7 Ekim‘de sona eren 3. Uluslararası Handa Dostluk ve Sanat Sempozyumu‘nun ardından Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı ve Rekreasyon Derneği Başkanı Canan Arabacı birer yazılı açıklama yaparak gerçekleştirilen sempozyuma emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı yaptığı yazılı açıklamada 3.Uluslararası,Han’da Dostluk ve Sanat sempozyumu, Han ilçesi cumhuriyet Meydanında düzenlenen sergi açılışı, Halk konseri, Folklor gösterisi ve konuşmalarla sona erdi, Sempozyuma, Ukrayna, Hindistan, Pakistan, Finlandiya, Polonya, Bulgaristan, Romanya, Kosova, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Trabzon, Bodrum, istanbul, Eskişehir, Antalya’dan toplam 25 Sanatçı katıldı. Sanatçılar birbirinden güzel bölgemizin eserlerini, bir hafta boyunca ortaya çıkardılar. Yaşadığımız coğrafyada, olumsuzluklar, gerginlikler, yaşansa da, Han ilçemizde bir hafta gibi kısa bir sürede olsa, Güzellikleri sanatçılarımız ve Han Halkı ile birlikte yaşamaktan Mutlu olduk, Küçük bir ilçemizde dünya sanatçılarımızı yüreğimize basmaktan, onların Han Halkını yüreğine basmalarından gurur duyduk. KKTC. Milletvekili Sayın Arif Albayrak yaptığı konuşmada içimize su serpti. HAN’da Barış rüzgarları estirdi. Bu sempozyumda büyük katkıları olan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı’mız Sayın Prf,Dr.Yılmaz Büyükerşen hocamıza, Büyükşehir’in emektarlarına, Rekreasyon Derneği Başkan’ı sayın Canan Arabacı‘ya, Eskişehir Temsilcisi sayın Seran Tepeoğlu’na, Tepebaşı Belediyesi EKO şov ekibine, Sanatçılarımıza, Han Belediyesi çalışanlarına, Muhtarlarımıza, meclis üyelerimize ve Han Halkına sonsuz teşekkür ederim.” dedi.

Rekreasyon Derneği Başkanı Canan Arabacı da Yönetim Kurulu adına yaptığı yazılı açıklamada ;

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi himayelerinde, Han Belediyesi ve Rekreasyon Derneği’nin ortaklaşa 3 yıldır gerçekleştirdiği, bu yıl Küratörlüğünü değerli Eskişehir temsilcimiz Sayın Seran Tepeoğlu‘nun yapmış olduğu ‘Uluslararası 3.Han’da Dostluk ve Sanat Sempozyumu’na; aralarında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden değerli Milletvekili Sayın Dr. Arif Albayrak ve Kıymetli eşlerinin de bulunduğu, yine K.K.T.C den 4 Etkileşimli Drama Derneği Lideri ve Ulusal ve Uluslararası 21 Sanatçının katılımıyla gerçekleşmiş bulunmaktadır.
Rekreasyon Derneğinden bu yıl Sayın Aydın Sofu ve Sayın Ayşe Özalp‘ın destek verdiği Sempozyuma ; Değerli Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Prof. Yılmaz Büyükerşen başta olmak üzere, Sempozyuma Destek veren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin tüm birimlerine teşekkür ediyoruz.

Değerli Han Belediye Başkanı Sayın Erdal Şanlı ve Kıymetli eşleri Sevgi Ak Şanlı‘ya teşekkür ediyoruz.

Bu yıl gerçekleşen Sempozyum da büyük emekleri olan Değerli Eskişehir Temsilcimiz Sayın Seran Tepeoğlu‘na teşekkür ediyoruz.

Sempozyumun 4. günü Karadeniz Teknik üniversitesi Öğr.Gör. Değerli Hocamız Sayın Kadir Şişginoğlu‘nun “Kent Kimliği ve Müzeler-Müze Kent Eskişehir “ konulu Konferansı bilgilendirici bir o kadar da düşündürücüydü. Kendisine teşekkür ediyoruz.

Sempozyum süresince Han Meydanında Hanlı çocuklar ve Han Halkı ile Yaratıcılığın sınırlarını zorlayan Drama Liderlerine teşekkür ediyoruz.

Han Meydanında Han Belediyesi Sanat Koleksiyonu oluşumuna katkı sağlayan K.K.T.C, Ukrayna, Hindistan, Pakistan, Finlandiya, Polonya , Kosova,Trabzon , Bodrum, İstanbul, Antalya, Eskişehir’den katılan Tüm Sanatçılarımıza, etkinlikte bizlere desteği olan tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz.

Değerli Han Belediye Başkanı Sayın Erdal Şanlı ve Kıymetli eşleri Sevgi Ak Şanlı‘ya ; Yöresel lezzetlerini bizlere sunan ve Sanatçılarımızla birlikte Sanatsal paylaşımlarda bulunan Han Halkına ve etkinlikte emeği geçen tüm Belediye görevlilerine teşekkür ediyoruz.

Ve Sosyal Sorumluluk Projesi olarak 3 Yıl önce başlattığımız, Eskişehir Han İlçesinde her yıl iki kez olmak üzere Mayıs ve Ekim aylarında gerçekleşen bu etkinliklerde tüm özveri ile bizleri destekleyen Rekreasyon Derneği Üyeleri‘ne Yönetim Kurulumuz adına teşekkürlerimizi sunarız . Saygı ve Sevgilerimizle . Rekreasyon Derneği Yönetim Kurulu adına Canan Arabacı Başkan” denildi.

3 Ekim ila 7 Ekim arasında yapılan 3.Uluslararası Han’da Dostluk ve Sanat Sempozyumuna ;

Katılan Sanatçılar:

Abdül Haleem Khan Bareach (Pakistan), Arbana Hajredinaj (Kosova), Sevdalina Raykova Prodanova(Bulgaria), Violetta Mishchenko (Ukrayna), Mariusz Poleć ( Polonya), Costin Bartenau ( Romanya), Tanja İnkeri İs (Finlandiya), Ashis Kumar Pahi ( Hindistan), Sanyasayya Sastry Ganti Mahapatruni ( Hindistan ), Dadasaheb Siddappa Chougale (Hindistan), Arif Albayrak (KKTC), İpek Denizli Karagöz(KKTC), Bedia Kale (KKTC), Sevcan Çerkez (KKTC), Semra Bayhanlı (KKTC), Mustafa Köseoğlu (Antalya), Hamiyet Köseoğlu (Antalya), Kadir Şişginoğlu (Trabzon), Aydın Sofu (İstanbul), Ayşe Özalp (Bodrum), Nimet Cörüt (Eskisehir)

Drama Liderleri:

Ayşem Tomgüsehan (KKTC) , Pervin Hürelli ( KKTC), Öznur Umut (KKTC), Ayşe Ertürk Şan (KKTC)

*****

Önceki

Babacanoğlu’na Bir Ödül Daha

Sonraki

13 Ekim Cuma Günün Tiyatrosu ; Can Erik

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar