Han’da Dostluk ve Sanat Sempozyumu

Han’da Dostluk ve Sanat Sempozyumu

Haber : Kemal Gönüleri

Fotograflar : Seran Tepeoğlu

Kültür Bakanlığı himayelerinde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile Rekreasyon Derneği‘nin katkılarıyla Han Belediyesi tarafından düzenlenmiş olan, bu yıl 4’ncüsü gerçekleşen Uluslararası Handa Dostluk ve Sanat Sempozyumu başladı.

Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı 4.Uluslararası Han’da Dostluk ve Sanat Sempozyumu gerçekleştirmekten dolayı mutlu olduğunu belirterek ” Han İlçemizde 4.Uluslararası Han’da Dostluk ve Sanat Sempozyumunu gerçekleştirmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bu konuda himayelerini esirgemeyen Kültür Bakanlığımıza , Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı ile Rekreasyon Derneği’ne katkılarından dolayı minnettarlığımı ve teşekkürlerimi sunuyorum. Tüm Sanatçılarımıza sonsuz başarı dileklerimle hoşgeldiniz diyorum. 13 Ekim Cumartesi günü Sergimiz ile birlikte açılışını yapacağımız Belediye Hizmet Binası ve Sosyal Tesislerimizin açılış etkinliğine Tüm Dost, Sanatsever ve yurttaşlarımızı davet etmekten büyük bir onur duyuyorum. “ dedi.

13 Ekim 2018 Cumartesi gününe kadar sürecek olan 4.Uluslararası Handa Dostluk ve Sanat Sempozyumu sonunda üretilen eserlerin yer alacağı Küratörlüğünü Seran Tepeoğlu‘nun üstlendiği bir sergi düzenlenecek.

4.Uluslararası Handa Dostluk ve Sanat Sempozyumu‘na katılan Sanatçıların isimleri şöyledir :

Abu Jalal Sarımon (Ürdün), Agim Krasniqi (Kosova), Ahmad Canaan (Filistin), Arif Albayrak (KKTC), Bipinbhai Mohanbihaı Shinol (Hindistan), Pervin Bülbül (İstanbul), Canan Arabacı (İstanbul), Figen Koylan (İstanbul), Cahide Topaloğlu (İstanbul), Nazan Havus (İstanbul), Kamer Nesrin Gümüşayak (İstanbul), Nergis Çanak (İstanbul), Esma İneci (KKTC), Waleed Tamimi (Ürdün), Faisal Omari (Ürdün), Farrukh Negmatzade (Tacikistan),  Hatice Erdi (Ankara), İbrahim Atlı (Adıyaman), Imad Jeries Issa Al-Madanat (Ürdün), Khalil Raıan Lela Geleishvili (Gürcistan), Lishaieva Olesia (Rusya), Mahmut Öztürk , Nedjoua Seraa (Cezayir), Safarsho Merobshoev (USA), Saıd Qutbuddin Zemar (Moskova), Sarıta Dnyaneshwar Dhimate (Hindistan), Selda Mant Menay (Kütahya), Selma Şahin (Kütahya), Seran Tepeoğlu (Eskişehir), Sevgi Koç (Eskişehir), Yurdagül Işıl (Eskişehir), Uğur Özen (Kars), Vahit Akan (Tekirdağ)

*****

Önceki

Mürüvvet Durak’tan “Anadolu İlmekleri”

Sonraki

10 Ekim Çarşamba Tiyatro Rehberi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar