Han’da 4.Dostluk ve Sanat Sempozyumu

Han’da 4.Dostluk ve Sanat Sempozyumu

Haber : Kemal Gönüleri

Fotograflar : Seran Tepeoğlu

  • Han Belediyesi’nin Yeni Hizmet Binası ve Sosyal Tesisleri’nin açılışı; CHP Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü tarafından yapıldı.
  • 4. Uluslararası Han’da Dostluk ve Sanat Sempozyumu 13 Ekim 2018 Cumartesi günü düzenlenen Sergi ile sona erdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı himayelerinde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile Rekreasyon Derneği‘nin katkılarıyla Han Belediyesi tarafından düzenlenmiş olan, bu yıl 4’ncüsü gerçekleşen Uluslararası Handa Dostluk ve Sanat Sempozyumu 13 Ekim 2018 Cumartesi günü düzenlenen Sergi ile sona erdi.

Han Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Han’da Dostluk ve Sanat Sempozyumu’na katılan CHP Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü ; Han Belediyesi Yeni Hizmet Binası ve Sosyal Tesisleri’nin açılışını gerçekleştirdi. Türkiye’den ve çeşitli ülkelerden 35 sanatçının katıldığı ve Han İlçesi’ne renk katan sanat etkinliğinde CHP Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, sanatçıların eserlerini inceledi, Han’lı kadınlarla sohbet etti.

Han Belediyesi’nin yeni hizmet binası ve sosyal tesislerinin açılışı sırasında Süllü ;
“Han Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Han’da Dostluk ve Sanat Sempozyumu ilçemize her yıl yeni bir soluk ve hareket getiriyor. Çeşitli ülkelerden ve ülkemizden sanatçılarımızın eserlerini görme fırsatımız oldu. Han’da çocuklarımızın bu kültürlerle ve sanatla olan etkileşimi bizleri ayrıca mutlu etti. Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanlarımızın elinin değdiği her yerde yaşam değişiyor. Han Belediye Başkanımız Sayın Erdal Şanlı da bu değişim için özveri ile çalışarak ilçeyi bugünlere getirdi. Etkinliğin turizme ve ekonomiye katkısı da önemli noktalardan; stantlarda Han’lı kadınlar kendi doğal ürünlerini sergileme ve satışını gerçekleştirme fırsatı buluyor. Bu başarılı etkinlik her yönü ile ilçeyi sadece ülkemize değil dünya’ya da tanıtıyor. Bugün ayrıca Han Belediyemizin yeni hizmet binasını ve sosyal tesislerinin açılışını gerçekleştirdik. Han ilçe meydanı da yakında tamamlanmak üzere. Bu başarılara imza atan Han Belediye Başkanımız Sayın Erdal Şanlı’yı, 4. Uluslararası Han’da Dostluk ve Sanat Sempozyumu’nun gerçekleşmesinde emeği geçen Rekreasyon Derneği Başkanı Sayın Pervin Bülbül’ü ve İl Temsilcisi Seran Tepeoğlu’nu kutluyorum. Ayrıca Han Belediyemizin yanında olarak dayanışma örneği gösteren Büyükşehir, Tepebaşı ve Odunpazarı Belediyelerimize de teşekkür ediyorum” dedi.

Rekreasyon Derneği Başkanı Pervin Bülbül “Eskişehir Temsilcimizi Seran Tepeoğlu’nun girişimi ve organizasyonu ile gerçekleştirdiğimiz bu sempozyumu başarı ile tamamlamış olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Katılan tüm Sanatçılarımızı kutluyorum. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Sempozyumun Organizatörlüğünü ve Serginin Küratörlüğünü yapan Rekreasyon Derneği Eskişehir Temsilci Seran Tepeoğlu başarılı geçen etkinliğin sonunda “Han Belediyesi ve Rekreasyon Derneği ile Sanat köyü projesiyle çıktığımız yolda bu yıl 4’ncüsünü düzenlediğimiz Han’da Dostluk ve Sanat Sempozyumunu Han Belediye başkanı sayın Erdal Şanlı ve değerli eşi Sevgi Ak Şanlı ile tamamladık. Misyonunda Sanata ve Sanatçıya değer veren, Han ilçesinde dünyanın dòrt bir yanından gelen sanatçıları maddi manevi olağanüstü özveriyle ağırlayan belediye başkanımıza ve eşine çok teşekkür ediyorum.Tabiki Han Belediyesi çalışanlarına da ayrıca sonsuz teşekkürler. “ dedi

Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı “Han’da Dostluk ve Sanat Senpozyumunun 4’üncüsünü gerçekleştirmiş olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi ve minnettarlığı sunuyorum” dedi.

Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı sempozyumda yer alan Sanatçılara birer teşekkür ve Katılım belgesi takdim etti.

Çeşitli folklör gösterileri sırasında Davetlilerde sergilenen oyunlara katılmaktan kendilerini alamadılar.

*****

Önceki

15 Ekim Pazartesi Günün Sergileri

Sonraki

16 Ekim 2018 Salı Günün Sergileri

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar