Merhaba Günü Logo Sergi Açılıyor

“Merhaba Günü” Logo Sergi Açılıyor

Haber: Erol Ünal

Bodrum Deniz Müzesi çizer, çevirmen, yazar, rehber, tarihçi kimlikleriyle ülkemize zengin bir miras bırakmış Halikarnas Balıkçısı’nın doğum gününü “Halikarnas Balıkçısı 134 Yaşında” diyerek kutluyor.

Merhaba Günü Uluslararası Logo Yarışması’nın ödül töreni ve sergisi ile İstanbul, Londra, Lizbon, Zürih, Syros, Bakü ve Bodrum’da yaşayan 22 sanatçının müzede buluştuğu Deniz Ülkesi Sergisi’nin açılışı da 17 Nisan‘da gerçekleştirilecek.

17 Nisan 2024 Çarşamba günü saat 18.00’de Bodrum Deniz Müzesi’nde gerçekleşecek olan Merhaba Günü Uluslararası Logo Yarışması Ödül Töreni ve Sergisinde ödüller sahiplerini bulurken yarışmada ilk 50’ye giren tasarımlar sergide yer alacak. Sergi 30 Haziran 2024’a kadar izleyicileri ile buluşmaya devam edecek .

Cevat Şakir Kabaağaçlı, nam-ı diğer Halikarnas Balıkçısı’nın doğum günü olan 17 Nisan 2022’de “Merhaba Günü Uluslararası Logo Yarışması” ilan edilmiş,“merhaba” sözcüğünü bir logo olarak her yıl doğum yıldönümünde adına yapılan etkinliklerin temsilinde kullanmak amacıyla  yarışma düzenlenmişti. Çoğunluğu Türkiye’den olmak üzere, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Avusturya, Fransa, İngiltere, Kırgız Cumhuriyeti, Hindistan, Yemen ve Yunanistan’dan 583 tasarımcı katıldı.

Halikarnas Balıkçısı ailesinden Derya Kabaağaçlı, Diana Noonan, Joanne Aliye Noonan Kutup, Sibel Kabaağaçlı, Siren Önce; Zülfü Livaneli, Sunay Akın, Sayın Ahmet Aras, Metin Erdoğan ve Bodrum Deniz Müzesi Müdürü Selen Cambazoğlu yarışmanın onursal üyeleri arasındaydı.

Yarışmanın seçici kurulunda ise grafik ve tasarım dünyasının önemli isimlerinden Alessandro Segalini (İtalya), Ardan Ergüven, Çiğdem Demir, Daniele Savasta (İtalya), Demetrios Fakinos (Yunanistan), Emrah Yücel (ABD), Erol Turgut, Kıymet Giray, Murat Ertel, Murat Dorkip, Nazlı Eda Noyan, Ömer Durmaz, Rauf Kösemen, Srinivasarao Patturu (Hindistan), Steve Connor (Birleşik Krallık) ve Yeşim Demir yer aldı.

Grafik tasarımcı akademisyen Ömer Durmaz’ın yarışma danışmanlığını yaptığı, iletişim partnerlerinin MYRA ve sivil toplum partneri Hemzemin Sosyal Fayda Platformu’nun olduğu yarışmanın ödül töreni 17 Nisan Çarşamba günü saat 18.00’de Bodrum Deniz Müzesi‘nde gerçekleştirilecek.

“Deniz Ülkesi” Sergisi

Halikarnas Balıkçısı’nın doğum günü olan 17 Nisan Merhaba Günü’nde İstanbul, Londra, Lizbon, Zürih, Nisiros, Bakü ve Bodrum’da yaşayan sanatçılar Deniz Ülkesi (SeaLand) isimli sergiyle Bodrum Deniz Müzesi’nde bir araya geliyor.

Sergide, Ahmet Sarı, Ariane Severin, Banu Birecikligil, Başak Kaptan Şiray, Canan Cürgen Gültaş, Ebru Nakamura, Elvan Erdin, Evrim Kavcar, Genco Gülan, Gözde Mimiko Türkkan, Gülşah Bayraktar, Kıymet Daştan, Kemal Tufan, Lee Garcia, Okay Özkan, Özge Topçu, Samantha Louise Emery, Seda Hepsev, Sibel Horoda, Şenay Ulusoy, Volkan Aslan ve Züleyha Altıntaş’ın eserleri yer alıyor.

“MERHABA GÜNÜ” PROGRAMI

  • 18.00 Açılış Programı-Bodrum Deniz Müzesi (canlı yayın)
  • Açılış Konuşmaları
  • Uluslararası Merhaba Günü Logo Yarışması Ödül Töreni ve Sergisi
  • “Deniz Ülkesi” Sergi Açılışı

****

Önceki

15 Nisan 2024 Pazartesi Günün Sergisi

Sonraki

16 Nisan 2024 Salı Günün Sergisi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar